CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
SGP: Czas na wielki finał. W sobotę Grand Prix Polski w Toruniu

SGP: Czas na wielki finał. W sobotę Grand Prix Polski w Toruniu

W najbliższą sobotę (6 października) poznamy indywidualnego mistrza świata na żużlu. Wszystko wskazuje na to, że zostanie nim Tai Woffinden.

Ostatnim przystankiem tegorocznego cyklu Grand Prix będzie toruńska MotoArena. Oczy żużlowego świata będą rzecz jasna skupione na wspomnianym Woffindenie, który najprawdopodobniej sięgnie po trzeci tytuł w swojej karierze. Brytyjczyk nad drugim w klasyfikacji Bartoszem Zmarzlikiem ma aż 10 punktów przewagi i tylko splot nieprawdopodobnych zdarzeń mógłby spowodować, że mistrzostwo pojedzie do Gorzowa Wielkopolskiego. Woffinden sięgając po tytuł mistrzowski napisze piękną historię brytyjskiego speedwaya. Jako jedyny zawodnik z Wysp będzie posiadaczem trzech złotych medali. Stabilność wyników ma być kluczem do tego, by przejść do historii. – Sekretem sukcesu jest jego regularność, co może się wydawać niedorzeczne. Jednak przy tak wyrównanym poziomie wyników zdołał zajść na miejsce, w którym znajduje się teraz i zdecydowanie nie widzieliśmy jeszcze wiele z maksimum możliwości Taia Woffindena. Cokolwiek się nie wydarzy w sobotę, będzie miał szansę na więcej tytułów, jeśli tylko wciąż pozostanie w nim ochota do ich zdobywania. Doświadczenie to jedna z najlepszych rzeczy, jaką można mieć w swoim arsenale. Każde zawody, w których występuje dają mu nieco więcej doświadczenia. Myślę, że im bardziej będzie się stawał doświadczony, to będzie groźniejszy na torze – powiedział menedżer Taia Woffindena, Peter Adams.

Komplet publiczności będzie zaabsorbowany nie tylko walką o tytuł, ale i o brązowy medal. Walkę o ten krążek stoczą Maciej Janowski i zawodnik forBET Włókniarza Częstochowa, Fredrik Lindgren, którzy mają na koncie po 98 punktów. Na potknięcie obu żużlowców liczy nie kto inny, jak Greg Hancock.

Sporo emocji budzi również kwestia utrzymania miejsca w ósemce, która gwarantuje udział w cyklu Grand Prix 2019. Na chwilę obecną znajdują się w niej Jason Doyle (86), kontuzjowany Patryk Dudek (84) i Emil Sajfutidnow (78 punktów). Walkę o wejście do niej stoczą: Artiom Łaguta (77), Matej Zagar (73), Nicki Pedersen (67) i Chris Holder (60).

Lista startowa Grand Prix Polski:
1. Greg Hancock (USA)
2. Fredrik Lindgren (Szwecja)
3. Bartosz Zmarzlik (Polska)
4. Maciej Janowski (Polska)
5. Nicki Pedersen (Dania)
6. Vaclav Milik (Czechy)
7. Niels Kristian Iversen (Dania)
8. Jason Doyle (Australia)
9. Martin Vaculik (Słowacja)
10. Przemysław Pawlicki (Polska)
11. Matej Zagar (Słowenia)
12. Artiom Łaguta (Rosja)
13. Daniel Kaczmarek (Polska)
14. Tai Woffinden (Wielka Brytania)
15. Chris Holder (Australia)
16. Emil Sajfutdinow (Rosja)
17. Igor Kopeć-Sobczyński (Polska)
18. Dominik Kubera (Polska).

źródło: inf. własna+ speedwaygp.com