CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
SGP: Dwa dni wielkiego ścigania. Wrocław zaprasza na Grand Prix

SGP: Dwa dni wielkiego ścigania. Wrocław zaprasza na Grand Prix

W najbliższy weekend (30-31 lipca) rozegrane zostaną dwie kolejne rundy tegorocznego cyklu Grand Prix. Areną zmagań będzie Stadion Olimpijski we Wrocławiu.

Przypomnijmy, iż pierwsze dwie eliminacje odbyły się przed dwoma tygodniami w czeskiej Pradze. Zawody padły wówczas łupem odpowiednio Macieja Janowskiego i Artioma Łaguty. W klasyfikacji przejściowej z dorobkiem 38 punktów prowadzi wspomniany Janowski, a na drugim i trzecim miejscu z 32 punktami plasują się Łaguta i Emil Sajtfudinow.

Przewodzący klasyfikacji Janowski i Łaguta należą do głównych faworytów wrocławskich rund. Przemawia za nimi znajomość toru, na którym ścigają się na co dzień, reprezentując barwy miejscowej Betard Sparty. Sporo do powiedzenia powinien mieć również kolejny żużlowiec wrocławskiego klubu, Tai Woffinden.

Do walki o zwycięstwo włączy się zapewne aktualny mistrz świata, Bartosz Zmarzlik. Lider gorzowskiej Stali nie zaliczy Grand Prix Czech do udanych, dlatego we Wrocławiu będzie chciał wrócić na zwycięską ścieżkę. Warto dodać, że do prowadzącego Janowskiego traci obecnie piętnaście “oczek” i na kolejne straty nie może sobie pozwolić.

Do grona faworytów należy ponadto dołączyć Leona Madsena. Częstochowski Duńczyk w miniony weekend dał popis jazdy na wrocławskim owalu. Przy okazji meczu Eltrox Włókniarza z Betard Spartą imponował niesamowitą szybkością. Jego plecy oglądali m.in. Janowski i Łaguta.

Uczestnicy Grand Speedway Grand Prix we Wrocławiu:

1. Bartosz Zmarzlik (Polska)
2. Tai Woffinden (Wielka Brytania)
3. Fredrik Lindgren (Szwecja)
4. Maciej Janowski (Polska)
5. Leon Madsen (Dania)
6. Jason Doyle (Australia)
7. Artiom Łaguta (Rosja)
8. Emil Sajfutdinow (Rosja)
9. Martin Vaculik (Słowacja)
10. Max Fricke (Australia)
11. Matej Zagar (Słowenia)
12. Krzysztof Kasprzak (Polska)
13. Anders Thomsen (Dania)
14. Robert Lambert (Wielka Brytania)
15. Oliver Berntzon (Szwecja)
16. Gleb Czugunow (Polska) – (dzika karta)