CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

SGP: Emocje gwarantowane – Grand Prix Polski w Gorzowie (zapowiedź)

W najbliższą sobotę (27 sierpnia) na Stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie Wielkopolskim odbędzie się Grand Prix Polski. Początek tych niezwykle ciekawie zapowiadających się zawodów zaplanowano na godzinę 19.00.

Gorzów Wielkopolski najlepszych żużlowców świata będzie gościł po raz szósty w historii. Wszystko wskazywało na to, że ubiegłoroczna runda Grand Prix będzie ostatnią, która zawita do miasta nad Wartą. Do “rozwodu” zainteresowanych organizacją stron na szczęście jednak nie doszło. Nadkomplet kibiców, kapitalne ściganie i przede wszystkim fantastyczna atmosfera to argumenty, które wpłynęły na przedłużenie umowy z angielską firmą BSI.

Grand Prix w Gorzowie Wielkopolskim to również piękna karta w historii polskiego żużla. Od strony sportowej, kapitalne miejsce dla naszych reprezentantów. W pamięci polskich kibiców na długo pozostanie turniej, który rozegrano w 2014 roku. Ogromne powody do radości mieli przede wszystkim fani miejscowej Stali, którzy na podium zobaczyli aż trzech swoich zawodników – Bartosza Zmarzlika, Mateja Zagara i Krzysztofa Kasprzaka. Swoje przysłowiowe pięć minut na gorzowskim owalu miał również wielki nieobecny sobotnich zawodów, Jarosław Hampel. Zawodnik Falubazu wygrał tutaj w 2013 roku.

Bartosz Zmarzlik to bez wątpienia jeden z tych zawodników, na którym ciąży największa presja. W opinii żużlowych ekspertów, Zmarzlik jest głównym faworytem do zwycięstwa w Gorzowie. Czy słusznie? Wydaje się, że tak. Za Bartkiem przemawiają dwa jakże istotne argumenty – znakomita forma i znajomość gorzowskiego owalu. Jak trudno pokonać tego zawodnika na tutejszym torze pokazują tegoroczne rozgrywki najlepszej ligi świata. Atut toru to broń, którą będą chcieli wykorzystać pozostali zawodnicy startujący na co dzień w Gorzowie. Mowa oczywiście o Mateju Zagarze, Nielsie Kristianie Iversenie i Krzysztofie Kasprzaku. Ten ostatni otrzymał na te zawody tzw “dziką kartę”.

Do grona faworytów MIB Nordic Gorzow FIM Speedway Grand Prix of Poland należy również zaliczyć żużlowców, którzy decydują o sile całego tegorocznego cyklu. Klasyfikacji generalnej przewodzi “niezniszczalny” Greg Hancock, a za nim Tai Woffinden i Jason Doyle. Zwycięstwo któregoś z trójki wymienionych zawodników będzie odebrane, jako oczywista oczywistość. Ambicje dotarcia do finałowego biegu mają również Maciej Janowski i Piotr Pawlicki.

Zainteresowanie sobotnimi zawodami, o czym już wspomnieliśmy jest bardzo duże. Organizatorzy poinformowali, że w sprzedaży pozostało zaledwie  1200 biletów stojących w cenie 75zł / sztuka oraz 200 biletów VIP w cenie 600zł. Ich nabycie będzie możliwe w kasach stadionu. Kasy stadionowe w dniu treningu otwarte od godz. 16:00 oraz dniu zawodów od godz. 15:00. Kibice, którzy zakupili bilety drogą internetową wchodzą na zawody na podstawie biletu internetowego, który należy wydrukować. W przypadku, gdy na zawody wybiera się inna osoba nie ma konieczności zmiany danych osobowych na biletach – nie będą one sprawdzane.

Lista startowa:
1. Matej Zagar (Słowenia)
2. Fredrik Lindgren (Szwecja)
3. Andreas Jonsson (Szwecja)
4. Jason Doyle (Australia)
5. Nicki Pedersen (Dania)
6. Chris Holder (Australia)
7. Maciej Janowski (Polska)
8. Bartosz Zmarzlik (Polska)
9. Krzysztof Kasprzak (Polska)
10. Chris Harris (Wielka Brytania)
11. Piotr Pawlicki (Polska)
12. Tai Woffinden (Wielka Brytania)
13. Niels Kristian Iversen (Dania)
14. Greg Hancock (USA)
15. Antonio Lindbaeck (Szwecja)
16. Peter Kildemand (Dania)

Rezerwowi:
17. Daniel Kaczmarek (Polska)
18. Paweł Przedpełski (Polska)