CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
SGP: Grand Prix po raz drugi w Hallstavik

SGP: Grand Prix po raz drugi w Hallstavik

W najbliższą sobotę (6 lipca) elitarne grono cyklu Grand Prix zawita do szwedzkiego Hallstavik, gdzie punktualnie o godzinie 19:00 rozpocznie się 4. eliminacja tegorocznych zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata 2019.

HZ Bygg Arena najlepszych zawodników globu gościć będzie po raz drugi w historii. Ten pierwszy, który rozegrano tutaj przed rokiem zdał egzamin, zarówno pod względem organizacyjnym, jak i sportowym. Wymiar sportowy ubiegłorocznego wydarzenia cieszy, tym bardziej że zwycięzcą zawodów został Maciej Janowski, a na najbliższym stopniu podium stanął Bartosz Zmarzlik. To był piękny polski wieczór w Hallstavik. Nie mamy nic przeciwko, żeby w sobotę było podobnie, wszak historia ponoć lubi się powtarzać.

Po trzech turniejach Grand Prix w klasyfikacji generalnej prowadzą Patryk Dudek i kapitan forBET Włókniarza Leon Madsen. Obaj zgromadzili na swoim koncie po 40 punktów. Ten pierwszy nie ma dobrych wspomnień związanych z ubiegłorocznym występem na HZ Bygg Arenie. Popularny “DuZers” z dorobkiem zaledwie 6 “oczek” uplasował się bowiem na odległym 12. miejscu. Miejmy nadzieję, że w sobotę będzie zdecydowanie lepiej.

Na torach szwedzkiej Elitserien “lata” Bartosz Zmarzlik. Nie dziwi zatem fakt, że lider gorzowskiej Stali upatrywany jest w roli jednego z głównych faworytów Grand Prix Szwecji. Chrapkę na zwycięstwo przed swoją publicznością ma zapewne Fredrik Lindgren, który rok temu był drugi. Za plecami zawodnika forBET Włókniarza Częstochowa przyjechał wówczas wspomniany Zmarzlik.  Na dobry występ przed rodakami liczy również nieobliczalny Antonio Lindbaeck.

Do walki o czołowe lokaty włączą się zapewne zawodnicy, którzy na co dzień reprezentują barwy miejscowej Rospiggarny – Jason Doyle, Robert Lambert i Max Fricke. Przypomnijmy, iż wymieniona trójka zawodników dotarła do półfinału Grand Prix Czech w Pradze. Jeżeli jesteśmy już przy wątku Grand Prix Czech, to odnotujmy, że na Markecie zwyciężył Janusz Kołodziej.  Sympatycznemu “Koldiemu” życzmy przysłowiowego pójścia za ciosem.

Wielkim nieobecnym sobotniego Grand Prix będzie Tai Woffinden. Brytyjczyk przebywa obecnie w Anglii, gdzie przechodzi rehabilitację. Na dzień dzisiejszy trudno jednoznacznie podać dokładny termin powrotu aktualnego mistrza świata na tor. Sam zawodnik twierdzi, że nastąpi to nie wcześniej niż za pięć tygodni.

Czołówka klasyfikacji przejściowej Speedway Grand Prix 2019:

1. Patryk Dudek – 40
2. Leon Madsen – 40
3. Bartosz Zmarzlik – 36
4. Fredrik Lindgren – 32
5. Emil Sayfutdinov – 30
6. Martin Vaculik – 28
7. Janusz Kołodziej – 26
8. Niels Kristian Iversen – 24