CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
SGP: Grand Prix po raz jedenasty w Gorzowie. Lindgren rozwścieczy częstochowskich kibiców?

SGP: Grand Prix po raz jedenasty w Gorzowie. Lindgren rozwścieczy częstochowskich kibiców?

W najbliższą sobotę (25 czerwca) rozegrana zostanie kolejna runda cyklu Grand Prix 2022. Kolejnym przystankiem w walce o tytuł najlepszego żużlowca świata będzie Gorzów Wielkopolski.

Grand Prix na Stadionie im. Edwarda Jancarza ma już dość bogatą historię. Sobotnia runda będzie już bowiem jedenastą w historii cyklu. Na tutejszym owalu zawsze działo się sporo i zapewne w sobotni wieczór będzie podobnie.

Czy Bartosz Zmarzlik wygra tutaj po raz trzeci? Czy gorzowski owal po raz drugi okaże się szczęśliwy dla Patryka Dudka? Pytań jest wiele, a miejsc na podium tylko trzy. Oczywiście największe szanse na zwycięstwo daje się Zmarzlikowi, który na domowym torze jest piekielnie trudny do zatrzymania. Bardzo wysoko stoją ponadto notowania zawodników miejscowej Stali w postaci Martina Vaculika, Andersa Thomsena czy startującego z “dziką kartą” Szymona Woźniaka.

O faworytach sobotniego turnieju bardzo dużo mówi klasyfikacja przejściowa cyklu Grand Prix. Ku uciesze polskich kibiców, otwiera ją wspomniany Zmarzlik, który ma 11 punktów przewagi nad Maciejem Janowskim. Dwukrotny mistrz świata to wielki faworyt, ale jednym z tych żużlowców, którzy mogą pokrzyżować mu szyki, jest właśnie popularny “Magic”.

Na trzecim miejscu w klasyfikacji przejściowej plasuje się obecnie Leon Madsen. Lider Włókniarza Częstochowa ma ogromny apetyt na zwycięstwo w Gorzowie, ale na przeszkodzie w osiągnięciu celu może mu przeszkodzić zdrowie. Przypomnijmy, iż Duńczyk dość boleśnie odczuwa skutki upadku, który zanotował podczas zawodów o indywidualne mistrzostwo Danii w Holsted.

Tuż za plecami Madsena znajduje się kolejny obcokrajowiec Włókniarza, Fredrik Lindgren. Ewentualny sukces Szweda w Gorzowie “rozwścieczy” częstochowskich kibiców, którzy twierdzą, że “Fredka” stawia na Grand Prix kosztem PGE Ekstraligi. Co ciekawe, Lindgren już po raz dziesiąty wystartuje w turnieju SGP w Gorzowie. Czy ten jubileusz uczci zwycięstwem? Odpowiedź na to pytanie poznamy w sobotni wieczór.