CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

SGP: Jason jest teraz bardzo szybki – komentarze po Grand Prix Niemiec

Zwycięstwem Jasona Doyle’a zakończyło się rozegrane w minioną sobotę w Teterowie Grand Prix Niemiec. Australijczyk w wielkim finale okazał się lepszy od Bartosza ZmarzlikaGrega Hancocka i Nielsa Kristiana Iversena. 

Wygrana w Gorzowie i Teterow powoduje, że Doyle stał się jednym z najpoważniejszych kandydatów do wywalczenia tytułu Indywidualnego Mistrza Świata. W klasyfikacji generalnej prowadzi wprawdzie Greg Hancock, ale drugi w klasyfikacji Doyle traci do niego zaledwie pięć punktów. Zawodnik Falubazu ma świadomość swojej szansy, ale mimo wszystko tonuje szum wokół swojej osoby. – Przypominam, że to wciąż Greg jest liderem. Ja naprawdę nie czuję się faworytem. Nie wieszajcie mi medali na szyję, bo przed nami jeszcze trzy turnieje, na których wiele może się wydarzyć. Cieszę się z osiągniętego wyniku w dzisiejszych zawodach. Nie miałem dziś dobrych startów, ale byłem bardzo szybki na dystansie. W finale musiałem się sporo napracować, żeby wyprzedzić Bartosza. On jest bardzo szybki na tego typu torach. Mnie się udało – powiedział po zakończeniu zawodów, Jason Doyle.

Kolejny znakomity występ  w turnieju Grand Prix zaliczył Bartosz Zmarzlik. Lider Stali Gorzów pozostaje w grze o medal Indywidualnych Mistrzostw Świata. Do trzeciego w klasyfikacji Taia Woffindena traci 8 “oczek”. – Jakiegoś mega szału dzisiaj w moim wykonaniu nie było, ale “pudło” cieszy jak najbardziej. Dzisiejszy wynik cieszy podwójnie, gdyż pierwszy raz startowałem na torze w Teterow. Jason jest teraz bardzo szybki, co udowodnił w finale. Nie wiem, co się wydarzy w kolejnych turniejach. Czy myślę o medalu? Moim celem jest utrzymanie miejsca w ósemce, a co się wydarzy to czas pokaże – podkreślił Bartosz Zmarzlik.

Numerem jeden tegorocznego cyklu Grand Prix wciąż pozostaje jednak Greg Hancock. Wydaje się, że kluczowe dla losów “Grina” będą dwa najbliższe turnieje. Tory w Sztokholmie, czy Toruniu bardzo mu odpowiadają – Moim celem jest wywalczenie mistrzowskiego tytułu. Zdaję sobie doskonale sprawę z tego, że ta walka będzie bardzo trudna i mozolna, ale przecież po to tu jesteśmy. Chcę wygrać trzy ostatnie turnieje – zakończył trzykrotny Indywidualny Mistrz Świata.