CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

SGP: Kasprzak podtrzyma zwycięską passę? – zapowiedź Grand Prix Polski

W najbliższą sobotę (30 sierpnia) na stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie Wielkopolskim odbędzie się Grand Prix Polski. W zawodach wystartuje trzech reprezentantów Polski – Krzysztof Kasprzak, Jarosław Hampel i Bartosz Zmarzlik.

Czego mogą zazdrościć gorzowianom organizatorzy kwietniowego Grand Prix Europy w Bydgoszczy? Odpowiedź jest tylko jedna – frekwencji. Wszystko wskazuje bowiem na to, że pomimo kolidacji terminu z siatkarskimi mistrzostwami świata na trybunach gorzowskiego stadionu zasiądzie komplet spragnionych emocji fanów speedwaya.

Ogromne zainteresowanie rundą Grand Prix w Gorzowie Wielkopolskim jest bez wątpienia zasługą zawodnika miejscowej Stali – Krzysztofa Kasprzaka. Popularny “Kasper” zwycięstwem w Grand Prix Łotwy w Daugavpils potwierdził swoje aspiracje medalowe. W opinii żużlowych ekspertów droga do wywalczenia jednego z “krążków” prowadzi przez “domowy” tor w Gorzowie. Kolejnym zawodnikiem, który ma wpływ na dynamikę sprzedaży biletów jest Niemiec Martin Smoliński. Smoliński podczas sobotniego Grand Prix może liczyć na wsparcie ponad tysiąca niemieckich kibiców.

Sobotnie Grand Prix będzie niezwykle istotne dla plasującego się na odległej ósmej pozycji w “generalce” Jarosława Hampela. Zawodnik SPAR Falubazu Zielona Góra tegorocznych startów w żużlowej elicie nie może zaliczyć do udanych. Problemem nie do przeskoczenia pozostaje niestety sprzęt, który spisuje się poniżej oczekiwań. W Gorzowie ma być jednak inaczej. “Mały” zapewnia, że pozytywne efekty przyniosły ubiegłotygodniowe testy jednostek napędowych u szwedzkiego mechanika – Jana Anderssona.

Oprócz Kasprzaka i Hampela, Polskę reprezentować będzie startujący z “dziką kartą” Bartosz Zmarzlik. Dla wychowanka Stali Gorzów będzie to już trzeci start w elitarnym cyklu. Czy Zmarzlik okaże się przysłowiowym “czarnym koniem” zbliżających się zawodów? Wydaje się, że ma na to spore szanse. Atutem gorzowskiego juniora będzie bez wątpienia znajomość toru.

Po ośmiu dotychczas rozegranych turniejach liderem klasyfikacji przejściowej jest Greg Hancock. Weteran żużlowych torów udanym występem w Grand Prix Polski może wykonać milowy krok w kierunku wywalczenia mistrzowskiego tytułu. Realizacja planu wydaje się być bardzo prawdopodobna, tym bardziej, że w Gorzowie z powodu kontuzji dłoni nie wystartuje najgroźniejszy rywal “Herbiego” Tai Woffinden. Z problemami zdrowotnymi do zawodów przystąpi z kolei Nicki Pedersen.

Na potknięcie wyżej wymienionych będą liczyć przede wszystkim Niels Kristian Iversen i Matej Zagar. Doskonała znajomość gorzowskiego toru, to czynnik, który stawia tych zawodników w gronie faworytów Grand Prix Polski.

Wielkim nieobecnym żużlowego święta w mieście położonego nad Wartą będzie Australijczyk Darcy Ward. Zawodnik Unibaksu Toruń od 28 sierpnia nie może brać udziału w oficjalnych zawodach żużlowych. Decyzję o zawieszeniu Warda podjęła Międzynarodowa Federacja Motocyklowa (FIM) po otrzymaniu wyników badań na zawartość alkoholu przed Grand Prix Łotwy. Miejsce Warda zajmie zawodnik KantorOnline Viperprint Włókniarza Częstochowa – Michael Jepsen Jensen.

Lista startowa:
1. Chris Holder (Australia)
2. Niels Kristian Iversen (Dania)
3. Andreas Jonsson (Szwecja)
4. Bartosz Zmarzlik (Polska)
5. Martin Smolinski (Niemcy)
6. Nicki Pedersen (Dania)
7. Kenneth Bjerre (Dania)
8. Greg Hancock (USA)
9. Adrian Cyfer (Polska)
10. Chris Harris (Wielka Brytania)
11. Troy Batchelor (Australia)
12. Matej Zagar (Słowenia)
13. Krzysztof Kasprzak (Polska)
14. Fredrik Lindgren (Szwecja)
15. Jarosław Hampel (Polska)
16. Michael Jepsen Jensen (Dania)

Rezerwowi:
17. Łukasz Kaczmarek (Polska)

Początek: 19.00.
Bilety:
Trybuna niska:
1 łuk (sektory 11-17) – 90 zł
Prosta (sektory 6-10) – 130 zł
2 łuk (sektory 1-5) – 65 zł

Trybuna wysoka:
1 łuk (sektory 56-68) – 120 zł
Prosta (sektory 42-55) – 150 zł
2 łuk (sektory 29-41) – 90 zł

Dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny (bez rezerwacji miejsca)

Bilety VIP w cenie 600 zł do nabycia w siedzibie Klubu. Szczegóły odnośnie wejściówek VIP pod numerem telefonu 505 111 888.

Atrakcje dla kibiców:
„Od początku, czyli od otwarcia bram o godzinie 17:00 zapraszamy Kibiców do udziału w konkursach w strefie Monstera. Tam też będzie można spotkać riderów z ich stajni.” – mówi Jacek Gumowski, Marketing Manager. Będzie to jedna z wielu okazji zdobycia autografów najlepszych, w tym przypadku, Grega Hancocka, Darcy Warda oraz Chrisa Holdera. Scena Monstera ustawiona będzietuż po wejściu na stadion.

„O 17:15 mamy pierwszą sesję autografów z udziałem czołowych zawodników, w której na pewno weźmie udział Bartek Zmarzlik oraz dwóch innych żużlowców wybranych przez BSI. O 17:30 dojdzie do zmiany warty i miejsce trzech wybrańców wejdzie Tomasz Gollob. Wszystko usytuowane będzie w pobliżu Parku Maszyn.” W międzyczasie zachęcamy do obejrzenia wystawy kolekcjonerskich motocykli żużlowych – 13 z nich stanie za trybuną na wyjściu z pierwszego łuku gorzowskiego stadionu.

„O 18:48 startujemy z prezentacją zawodników i w tym momencie przy pomocy
Stowarzyszenia Kibiców „Stalowcy” wesprzemy naszych rodaków największą
oprawą, bo 110 metrową w barwach narodowych. Po biegu ósmym przeprowadzimy na żywo wywiad z murawy z Tomaszem Gollobem. Liczymy, że gromkimi brawami podziękujemy mu za to, co zrobił dla polskiego speedway’a. Nowością będą także live cam’y które używamy na meczach ligowych, a którymi pochwalimy się w GP. Przy pomocy trzech zdalnych kamer będziemy pokazywać w przerwach technicznych zabawę na stadionie. Liczymy na czynny udział Kibiców z całego świata, którzy będą gościć na SGP w Gorzowie.” – dodaje Jacek Gumowski.

„Ostatnim elementem, który zawsze kończy rundę gorzowską SGP jest pokaz
fajerwerków zaraz po dekoracji.” Warto więc zostać kilka minut i obejrzeć to
wybuchowe widowisko!

„Chcemy jeszcze raz serdecznie zaprosić do Gorzowa, ale nie tylko na Grand
Prix, lecz także na weekend mocnych wrażeń. Zaczynamy już w piątek od Moto Racing Show w ścisłym centrum Gorzowa i oficjalnym treningiem o 17:00.”
Przypominamy, iż wejście na trening odbywać się będzie od ulicy Jasnej po
pokazaniu programu zawodów.