CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

SGP: Kildemand drugi w Vojens

Lider KantorOnline Viperprint Włókniarza Częstochowa, Peter Kildemand zajął drugie miejsce w Grand Prix Nordyckim, które rozegrano na torze w duńskim Vojens. Zawody wygrał reprezentant Szwecji Andreas Jonsson, a na najniższym stopniu podium stanął Krzysztof Kasprzak. Na dziewiątym miejscu uplasował się drugi z częstochowskich Duńczyków, Michael Jepsen Jensen.

Wyniki:
1. Andreas Jonsson (Szwecja) – 15 (1,3,2,1,2,3,3) + 1. miejsce w finale
2. Peter Kildemand (Dania) – 18 (3,3,3,1,3,3,2) + 2. miejsce w finale
3. Krzysztof Kasprzak (Polska) – 12 (2,3,1,0,3,2,1) + 3. miejsce w finale
4. Troy Batchelor (Australia) – 13 (0,3,3,2,3,2,0) + 4. miejsce w finale
5. Kenneth Bjerre (Dania) – 10 (2,2,3,2,1,w)
6. Chris Holder (Australia) – 10 (2,1,1,3,2,1)
7. Fredrik Lindgren (Szwecja) – 9 (1,2,2,2,2,0)
8. Nicki Pedersen (Dania) – 8 (3,1,w,3,1,w)
9. Michael Jepsen Jensen (Dania) – 7 (2,0,2,3,0)
10. Tai Woffinden (Wielka Brytania) – 7 (t,0,2,3,2)
11. Mikkel Bech (Dania) – 7 (1,2,0,1,3)
12. Matej Zagar (Słowenia) – 6 (3,2,0,0,1)
13. Martin Smolinski (Niemcy) – 6 (3,1,1,0,1)
14. Chris Harris (Wielka Brytania) – 5 (0,1,3,1,d)
15. Jarosław Hampel (Polska) – 3 (0,0,1,2,0)
16. Lasse Bjerre (Dania) – 1 (1)
17. Nikolaj Busk Jakobsen (Dania) – 0 (0,0,0,0,0)

Bieg po biegu:
1. Smolinski, Holder, L. Bjerre, Jakobsen (Woffinden – t)
2. Pedersen, K. Bjerre, Jonsson, Hampel
3. Zagar, Kasprzak, Bech, Harris
4. Kildemand, Jensen, Lindgren, Batchelor
5. Kasprzak, Lindgren, Smolinski, Hampel
6. Batchelor, K. Bjerre, Harris, Woffinden
7. Kildemand, Zagar, Pedersen, Jakobsen
8. Jonsson, Bech, Holder, Jensen
9. Bjerre, Jensen, Smolinski, Zagar
10. Kildemand, Woffinden, Hampel, Bech
11. Batchelor, Jonsson, Kasprzak, Jakobsen
12. Harris, Lindgren, Holder, Pedersen (w/u)
13. Pedersen, Batchelor, Bech, Smolinski
14. Woffinden, Lindgren, Jonsson, Zagar
15. Jensen, Hampel, Harris, Jakobsen
16. Holder, Bjerre, Kildemand, Kasprzak
17. Kildemand, Jonsson, Smolinski, Harris (d)
18. Kasprzak, Woffinden, Pedersen, Jensen
19. Bech, Lindgren, Bjerre, Jakobsen
20. Batchelor, Holder, Zagar, Hampel

Półfinały:
21. Kildemand, Kasprzak, Holder, Lindgren
22. Jonsson, Batchelor, Pedersen (w/su), Bjerre (w/2min)

Finał:
23. Jonsson, Kildemand, Kasprzak, Batchelor

SportoweFakty.pl