CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
SGP: Krsko drugim przystankiem w walce o tytuł. W sobotę Grand Prix Słowenii

SGP: Krsko drugim przystankiem w walce o tytuł. W sobotę Grand Prix Słowenii

Nadszedł czas na Speedway Grand Prix Słowenii. Na torze Stadionu im. Matije Gubca W Krsko zaprezentuje się trójka zawodników forBET Włókniarza CzęstochowaLeon Madsen, Fredrik Lindgren i faworyt miejscowych kibiców, Matej Zagar.

Matej Zagar będzie gwiazdą przed własną publicznością, ale nie będzie mu łatwo. Słoweniec będzie musiał zmierzyć się z twardą konkurencją m.in. z Patrykiem Dudkiem, który prowadzi w klasyfikacji przejściowej cyklu Grand Prix i wygrał tutaj w zeszłorocznym sezonie – czytamy na oficjalnej stronie cyklu FIM Speedway Grand Prix.

Słoweńskie Krsko po raz czternasty w historii będzie gościć uczestników elitarnego cyklu. Mimo iż zawody na tutejszym torze nie należą do najciekawszych, to polscy kibice mają miłe wspomnienia z tego miejsca. Ubiegłoroczna wygrana Patryka Dudka to nie jedyny sukces polskiego żużlowca na słoweńskiej ziemi. Znakomicie na owalu w Krsko czuł się najbardziej utytułowany polski zawodnik, czyli Tomasz Gollob. Popularny “Chudy” aż sześć razy docierał do wielkiego finału – pięć razy stawał na podium, a wygrał raz. Miało to miejsce w 2008 roku. W finałowym biegu plecy Golloba oglądali m.in. Nicki Pedersen i Hans Andersen. Sukcesy świętowali tutaj również Jarosław Hampel i Rune Holta.

Czy w sobotni wieczór usłyszymy Mazurka Dąbrowskiego? Jest na to szansa, aczkolwiek faworytów do zwycięstwa jest wielu. Tegoroczna stawka zawodników jest tak wyrównana, że ciężko jednoznacznie wskazać przysłowiowego pewniaka. Czynników, które mogą decydować o klasyfikacji sobotniego turnieju jest naprawdę wiele. Jednym z nich jest specyficzność toru w Krsko,  drugim fakt, że w piątkowy wieczór kilku czołowych zawodników nie weźmie udziału w oficjalnych kwalifikacjach. Powodem ich absencji są mecze żużlowej PGE Ekstraligi we Wrocławiu i Toruniu.

Na piątkowych kwalifikacjach nie pojawią się m.in. Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski, Tai Woffinden i Jason Doyle. Czy ten fakt wpłynie na ich dyspozycję podczas sobotnich zawodów? Słaby występ Woffindena w Warszawie pokazuje, że tak, aczkolwiek nie musi to być regułą. Przypomnijmy, iż podczas kwalifikacji na PGE Narodowym brylował Zagar, który dzień później zaprezentował się dość przeciętnie.

Jednych martwi podroż do Krsko po meczach ligowych, a drugich podróż na ligę po zakończeniu Grand Prix Słowenii. Największe obawy są oczywiście w obozie częstochowskiego forBET Włókniarza. W klubie nie chcą wprawdzie rozpamiętywać o formie liderów “Lwów” po warszawskim Grand Prix, ale niepewność przed niedzielnym meczem w Zielonej Górze jest wyczuwalna.

Klasyfikacja generalna: 1 Patryk Dudek 16, 2 Fredrik Lindgren 15, 3 Niels-Kristian Iversen 14, 4 Leon Madsen 13, 5 Bartosz Zmarzlik 10, 6 Antonio Lindback 10, 7 Bartosz Smektala 10, 8 Robert Lambert 8, 9 Matej Zagar 7 , 10 Martin Vaculik 7, 11 Tai Woffinden 6, 12 Emil Sayfutdinov 6, 13 Jason Doyle 5, 14 Artem Laguta 4, 15 Janusz Kołodziej 4, 16 Max Fricke 3.