CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
SGP: Krsko kolejnym przystankiem w walce o IMŚ

SGP: Krsko kolejnym przystankiem w walce o IMŚ

W sobotni wieczór (8 września) rozegrana zostanie 8. runda tegorocznego cyklu Grand Prix. Najlepsi żużlowcy świata będą ścigać się w słoweńskim Krsko. Początek zawodów o godzinie 19.00.

W najbliższy weekend Krsko, a potem już tylko Teterow i Toruń. Cykl Grand Prix wchodzi zatem w decydującą fazę. W sobotę milowy krok do kolejnego mistrzostwa świata w swojej karierze postawi Tai Woffinden? Wszystko na to wskazuje. Brytyjczyk jedzie wprawdzie słabiej niż w pierwszej części sezonu, ale mimo wszystko powinno zaprocentować jego ogromne doświadczenie. Na ewentualne potknięcie Woffindena będą rzecz jasna liczyć pozostający w grze o złoto Bartosz Zmarzlik i Maciej Janowski. Ich szanse na mistrzowski tytuł to jednak czysta teoria. W praktyce o taki scenariusz będzie bardzo trudno. Oczywiście to są tylko dywagacje, bo zarówno Zmarzlik, jak i Janowski udowadniali wiele razy, że potrafią wznieść się na wyżyny swoich umiejętności. W Krsko liczymy rzecz jasna na finał z udziałem choćby jednego z nich.

Dodajmy otuchy naszym chłopakom, spoglądając w karty historii. Bardzo dobrze na torze Stadionu im. Mateja Gubca radził sobie Tomasz Gollob. Najlepszy zawodnik w historii polskiego żużla sześć razy docierał do wielkiego finału – pięć razy stawał na podium, a wygrał raz. Miało to miejsce w 2008 roku. W finałowym biegu plecy Golloba oglądali m.in. Nicki Pedersen i Hans Andersen. Swoje przysłowiowe pięć minut w Krsko mieli również Jarosław Hampel i  Rune Holta. Hampel wygrał tutaj w 2013 roku, z kolei „Rysiek” na podium Grand Prix Słowenii stawał w latach 2007 (3. miejsce) i 2009 (2. miejsce).

Zawodnicy z Orłem na piersi to priorytet, ale nie można oczywiście zapominać o zawodnikach, którzy na co dzień reprezentują barwy forBET Włókniarza Częstochowa. W tej kwestii nie mamy jednak dobrych informacji. W rodzimej Słowenii nie wystartuje niestety Matej Zagar, który odczuwa skutki upadku, który zanotował przy okazji meczu Włókniarza ze Stalą Gorzów. – Niestety nie wystąpię w domowym Grand Prix z powodu wstrząśnienia mózgu, którego doznałem podczas niedzielnych zawodów w Częstochowie. To była bardzo trudna decyzja do podjęcia, ale inna zapaść nie mogła – czytamy na facebook.com/matejzagar55. Dla słoweńskiego “Komandosa” absencja w sobotnich zawodach może mieć opłakane skutki. Zagar w generalce jest dziewiąty i w obecnej sytuacji niewielkie szanse na utrzymanie miejsca w przyszłorocznym cyklu.  Niepokojące informacje napływają również z obozu Fredrika Lindgrena, który ma uszkodzone więzadła w prawej dłoni.

Klasyfikacja: 1 Tai Woffinden 103, 2 Bartosz Zmarzlik 87, 3 Maciej Janowski 79, 4 Fredrik Lindgren 76, 5 Patryk Dudek 68, 6 Greg Hancock 66, 7 Artiom Łaguta 66, 8 Emil Sajfutdinow 65, 9 Matej Zagar 61, 10 Jason Doyle 53, 11 Nicki Pedersen 52, 12 Chris Holder 43, 13 Martin Vaculik 35, 14 Przemysław Pawlicki 30, 15 Craig Cook 25, 16 Niels-Kristian Iversen 9, 17 Szymon Woźniak 8, 18 Krzysztof Kasprzak 7, 19 Andreas Jonsson 7, 20 Vaclav Milik 6, 21 Peter Ljung 5, 22 Michael Jepsen Jensen 4, 23 Oliver Berntzon 3, 24 Maksym Drabik 2, 25 Bartosz Smektała 2, 26 Robert Lambert 1, 27 Mikkel Michelsen 1, 28 Joel Kling 1.