CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
SGP: Lwy powalczą w Cardiff

SGP: Lwy powalczą w Cardiff

Stolicą światowego speedwaya w zbliżający się weekend będzie walijskie Cardiff. Na przepięknym Principality Stadium rozegrana zostanie odpowiednio 7. runda tegorocznego cyklu Grand Prix, a także 2. runda Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów (SGP2). W obu eliminacjach nie zabraknie zawodników Włókniarza Częstochowa.

W sobotnie późne popołudnie (13 sierpnia) do rywalizacji przystąpią uczestnicy Grand Prix Wielkiej Brytanii. Najlepsi żużlowcy świata w Cardiff zaprezentują się po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19. Co ciekawe będzie to jubileuszowe, 20 Grand Prix na tutejszym torze i pierwsze pod wodzą nowego promotora cyklu – Discovery. Na liście startowej sobotnich zawodów widnieją nazwiska czterech reprezentantów Polski: Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski, Paweł Przedpełski i Patryk Dudek. Oczy polskich kibiców będzie przykuwać przede wszystkim występ Zmarzlika i Janowskiego, którzy mają spore szanse na jeden z medali w tegorocznej kampanii. W grze o tytuł mistrza świata pozostaje również kapitan zielona-energia.com Włókniarza Częstochowa Leon Madsen, który traci do liderującego Zmarzlika 18 punktów. Chrapkę na końcowy sukces ma ponadto kolejny przedstawiciel klubu spod Jasnej Góry Fredrik Lindgren. Popularny “Fredka” w klasyfikacji przejściowej plasuje się aktualnie na 5. miejscu.

Nie mniej ciekawie zapowiadają się niedzielne zawody z udziałem najlepszych młodzieżowców świata. Rywalizacja o tytuł po raz pierwszy w historii odbywa się w formie 4. turniejów pod szyldem SGP2. Polaków w cyklu 2022 reprezentują min. zawodnicy Włókniarza, czyli broniący mistrzowskiego tytułu Jakub Miśkowiak i Mateusz Świdnicki. Skład Biało-Czerwonych uzupełniają Wiktor Lampart, Mateusz Cierniak i Wiktor Przyjemski. Pierwsze zawody w nowej formule odbyły się w czeskiej Pradze, gdzie zwyciężył Mateusz Cierniak.