CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
SGP: Lwy powalczą w Toruniu

SGP: Lwy powalczą w Toruniu

W najbliższy weekend Toruń stanie się stolicą światowego żużla. Na tutejszej Motoarenie rozegrane zostaną ostatnie turnieje tegorocznego cyklu SGP i SGP2.

Jako pierwsi do rywalizacji przystąpią młodzieżowcy. W piątkowy wieczór odbędzie się decydująca batalia o indywidualne mistrzostwo świata do lat 21. Blisko wywalczenia złotego medalu jest Mateusz Cierniak, który wygrał dwa poprzednie turnieje rozegrane odpowiednio w Pradze i w Cardiff. Reprezentanta Polski w klasyfikacji końcowej spróbuje wyprzedzić Czech Jan Kvěch, który traci do Cierniaka 12 punktów. Bardzo ciekawie zapowiada się ponadto rywalizacja o brązowy medal. Jednym z pretendentów do jego wywalczenia jest wciąż urzędujący mistrz świata Jakub Miśkowiak. Lider formacji młodzieżowej Włókniarza Częstochowa do trzeciego w klasyfikacji Duńczyka Benjamina Basso, traci 7 “oczek”. 6 puntów straty do Basso ma również Wiktor Lampart. Stawkę reprezentantów Polski w toruńskiej imprezie uzupełnią Wiktor Przyjemski i drugi z przedstawicieli Włókniarza, Mateusz Świdnicki.

W sobotę (1 października) finał tegorocznego cyklu Grand Prix. Ostatnia tegoroczna runda upłynie pod znakiem walki o brązowy medal. Losy mistrzowskiego tytułu rozstrzygnęły się dwa tygodnie temu w szwedzkiej Malilli, gdzie swoją dominację potwierdził Bartosz Zmarzlik. Srebro powędrowało do kapitana częstochowskich “Lwów” Leona Madsena, który w przyszłym sezonie podejmie kolejną próbę wywalczenia mistrzowskiego tytułu. O tym, kto zawiesi na szyi brązowy medal rozstrzygnie Grand  Prix w Toruniu. Najbliżej celu są żużlowcy reprezentujący na co dzień miejscowy Apator czyli Patryk Dudek i Robert Lambert.

Włókniarza podczas ostatniej rundy Grand Prix reprezentować będzie aż czterech zawodników. Oprócz stałych uczestników cyklu Fredrika Lindgrena i Leona Madsena, będą to również Kacper Woryna i Jakub Miśkowiak. Woryna otrzymał “dziką kartę” na Grand Prix Polski, z kolei Miśkowiak zastąpi kontuzjowanego Maxa Fricke’a.