CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

SGP: Nicki Pedersen wygrywa w Tampere

Duńczyk Nicki Pedersen triumfował w rozegranej w fińskim Tampere 2. rundzie tegorocznego cyklu Grand Prix. Popularny “Power” w wielkim finale pokonał Taia  Woffindena i Andreasa Jonssona. Na czwartym miejscu zawody ukończył Jarosław Hampel.

Wyniki:
1. Tai Woffinden #108 – Wlk. Brytania   (3,0,3,3,3) 12+3+2=17 – II miejsce w finale
2. Nicki Pedersen #3 – Dania (3,3,2,1,1) 10+3+3=16 – I miejsce w finale
3. Andreas Jonsson #100 – Szwecja   (1,2,2,1,3) 9+2+1=12 – III miejsce w finale
4. Jarosław Hampel #33 – Polska (3,0,0,3,3) 9+2+0=11 – IV miejsce w finale
5. Jason Doyle #69 – Australia (2,1,3,2,2) 10+1=11
6. Krzysztof Kasprzak #507 – Polska   (3,3,3,0,1) 10+0=10
7. Michael Jepsen Jensen #52 – Dania (1,2,2,2,2) 9+1+10
8. Greg Hancock #45 – USA (2,1,3,3,u) 9+0=9
9. Matej Zagar #55 – Słowenia   (0,0,1,3,3) 7
10. Troy Batchelor #75 – Australia (2,3,0,2,0) 7
11. Chris Holder #23 – Australia (1,3,0,2,1) 7
12. Niels Kristian Iversen #88 – Dania (0,1,2,1,2) 6
13. Chris Harris #37 – Wlk. Brytania   (0,2,1,1,2) 6
14. Thomas H. Jonasson #30 – Szwecja   (2,2,u,-,-) 4
15. Timo Lahti #16 – Finlandia (1,0,1,0,1) 3
16. Maciej Janowski #71 – Polska (0,1,1,0,d) 2
17. Nike Lunna  #17 – Finlandia (0)
18. Jiri Nieminen #18 – Finlandia (0)

Bieg po biegu:
1. Woffinden, Jonasson, Jonsson, Harris
2. Kasprzak, Batchelor, Holder, Zagar
3. Hampel, Hancock, Lahti, Janowski
4. Pedersen, Doyle, Jepsen Jensen, Iversen
5. Pedersen, Jonsson, Hancock, Zagar
6. Batchelor, Jepsen Jensen, Janowski, Woffinden
7. Kasprzak, Harris, Iversen, Lahti
8. Holder, Jonasson, Doyle, Hampel
9. Doyle, Jonsson, Lahti, Batchelor
10. Woffinden, Iversen, Zagar, Hampel
11. Hancock, Jepsen Jensen, Harris, Holder
12. Kasprzak, Pedersen, Janowski, Jonasson(u)
13. Hampel, Jepsen Jensen, Jonsson, Kasprzak
14. Woffiden, Holder, Pedersen, Lahti
15. Zagar, Doyle, Harris, Janowski
16. Hancock, Batchelor, Iversen, Lunna
17. Jonsson, Iversen, Holder, Janowski(d)
18. Woffinden, Doyle, Kasprzak, Hancock(u)
19. Hampel, Harris, Pedersen, Batchelor
20. Zagar, Jepsen Jensen, Lahti, Nieminen

Półfinały:
21. Woffinden, Jonsson, Doyle, Hancock
22. Pedersen, Hampel, Jepsen Jensen, Kasprzak

Finał:
23. Pedersen, Woffinden, Jonsson, Hampel

źródło: speedway.info.pl