CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
SGP: Oczy żużlowego świata skierowane na Pragę

SGP: Oczy żużlowego świata skierowane na Pragę

W weekend (27-28 maja) stolicą światowego speedwaya będzie czeska Praga. W piątkowy wieczór rozegrana zostanie pierwsza z trzech zaplanowanych na ten sezon rund i indywidualnych mistrzostw świata juniorów, a w sobotę 3. runda cyklu Grand Prix.

Indywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów zainaugurowane zostaną pod nowym szyldem. W SGP2 wystartuje dwóch reprezentantów Włókniarza, Jakub Miśkowiak i Mateusz Świdnicki. W inauguracyjnej rundzie w Pradze na torze pojawią się również Wiktor Lampart, Mateusz Cierniak i wielki talent z Bydgoszczy, Wiktor Przyjemski. Reprezentanci Polski są rzecz jasna głównymi faworytami cyklu, ale konkurencja z całą pewnością nie ułatwi im zadania. Do grona zawodników, którzy mogą “namieszać” w stawce, należy zaliczyć Petra Chlupaca, Jana Kvecha i przede wszystkim Łotysza Francisa Gustsa.

Zwieńczeniem żużlowej uczty na torze Stadionu Marketa będzie sobotnia runda cyklu Grand Prix. Co ciekawe, Praga najlepszych żużlowców świata ugości już 28 raz w historii cyklu. Jest to ewenement na skalę światową. Kto jest faworytem zbliżających się zawodów? Polscy kibice nie mają wątpliwości, że jest nim Bartosz Zmarzik, który będzie chciał sobie odbić niezbyt udany występ przed dwoma tygodniami w Warszawie. Identyczny cel przyświeca również  Maciejowi Janowskiemu, któremu także nie udało się “wjechać” do finału. W Pradze coś do udowodnienia będzie miał ponadto Patryk Dudek, a i swojej szansy na sukces poszuka Paweł Przedpełski. Najgroźniejszymi rywalami Polaków w walce o podium będą zapewne zawodnicy reprezentujący częstochowski Włókniarz, Leon Madsen i Fredrik Lindgren.