CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
SGP: Po raz pierwszy w Hallstavik – Grand Prix Szwecji (zapowiedź)

SGP: Po raz pierwszy w Hallstavik – Grand Prix Szwecji (zapowiedź)

W sobotę (7 lipca) na torze w Hallstavik rozegrana zostanie 4. runda cyklu Grand Prix 2018. Początek zmagań na torze HZ Bygg Areny o godzinie 19.00.

W minioną sobotę elitarne grono cyklu Grand Prix ścigało się w duńskim Horsens, gdzie pewne zwycięstwo odniósł Tai Woffinden. Nad duńską rundą nie warto jednak zbytnio się rozwodzić, bo niestety były to jedne z najgorszych zawodów w historii cyklu. Jak będzie w Hallstavik? Organizatorzy Norrbil SGP Szwecji zapewniają, że tym razem będzie na co popatrzeć.

Stadion Rospiggarny po raz pierwszy ugości najlepszych zawodników globu. Ten kameralny obiekt zastąpi w cyklu Friends Arenę w Sztokholmie, która była gospodarzem Grand Prix w latach 2015-2017. – Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi mogąc gościć rundę prestiżowego Grand Prix. Z niecierpliwością czekamy na powitanie fanów, partnerów, mediów i oczywiście zawodników. Liczę, że będziemy świadkami wspaniałego wieczoru i emocjonujących wyścigów – zapowiada dyrektor sportowy Rospiggarny, Mikael Teurnberg.

W roi faworyta przystąpi do zawodów Tai Woffinden. 10- punktową stratę do Brytyjczyka będzie chciał z kolei zniwelować zawodnik forBET Włókniarza Częstochowa, Fredrik Lindgren. Szwed pomimo wpadki w Horsens, wciąż jest na “fali”, co potwierdził w niedzielnym meczu Lwów z leszczyńskimi Bykami. Rywalizacja obu zawodników zapowiada się zatem pasjonująco.

Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta? Całkiem możliwe. Znajomość toru w Hallstavik będzie chciał wykorzystać Greg Hancock. Utytułowany Amerykanin barw miejscowej Rospiggarny bronił przez 15 sezonów. Atut toru to argument w rękach innych klasowych żużlowców. U siebie wystartuje były wicemistrz świata, Andreas Jonsson (dzika karta). Owal na HZ Bygg Arenie nie będzie również problemem dla Jasona Doyle’a, który podobnie jak “AJ” w tegorocznym sezonie zdobywa punkty dla Rospigarny.

“Klęska Polaków w Horsens” W taki oto sposób media podsumowały ostatni występ Polaków w Grand Prix. W Szwecji będzie lepiej? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ale z całą pewnością jest na to spora szansa. Optymistycznym wyznacznikiem niech będą wtorkowe mecze Elitserien, w których nasi reprezentanci spisali się bardzo dobrze. Przypomnijmy, iż w sobotę o punkty w cyklu powalczą: Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski, Patryk Dudek i Przemysław Pawlicki.

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNYCH MISTRZOSTW ŚWIATA: 1 Tai Woffinden 49, 2 Fredrik Lindgren 39, 3 Emil Sajfutdinow 34, 4 Artiom Łaguta 33, 5 Greg Hancock 31, 6 Patryk Dudek 30, 7 Maciej Janowski 29, 8 Jason Doyle 26, 9 Chris Holder 24, 10 Bartosz Zmarzlik 23, 11 Nicki Pedersen 22, 12 Matej Zagar 21, 13 Przemysław Pawlicki 13, 14 Niels-Kristian Iversen 9, 15 Krzysztof Kasprzak 7, 16 Craig Cook 6, 17 Vaclav Milik 6, 18 Michael Jepsen Jensen 4, 19 Martin Vaculik 3, 20 Maksym Drabik 2, 21 Bartosz Smektała 2, 22 Mikkel Michelsen.