CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
SGP: Polacy w rolach głównych? Malilla kolejnym przystankiem cyklu Grand Prix

SGP: Polacy w rolach głównych? Malilla kolejnym przystankiem cyklu Grand Prix

Już w najbliższą sobotę (14 sierpnia) rozegrana zostanie 7. runda tegorocznego cyklu Grand Prix. Miejscem rywalizacji najlepszych żużlowców świata będzie szwedzka Malilla.

305-metrowy tor na stadionie G&B Arena w Malilli należy do jednych z tych, gdzie dobrego ścigania zazwyczaj nie brakuje. W historii Grand Prix bywały oczywiście turnieje pozbawione emocji, ale wpływ na taki stan rzeczy miała przede wszystkim pogoda, która przy okazji zawodów często bywała kapryśna.

Malilla to miejsce, gdzie napisano piękną historię polskiego żużla. To właśnie tutaj turnieje żużlowej elity wygrywali m.in. Tomasz Gollob, Jarosław Hampel, Rune Holta i Bartosz Zmarzlik. W pamięci polskich kibiców najbardziej utkwiły sukcesy Hampela i Zmarzlika, którzy swoje zwycięstwa “wyszarpali” na ostatnich metrach.

Czy również w sobotni wieczór zabrzmi Mazurek Dąbrowskiego? Jest na to spora szansa. W fenomenalnej formie znajduje się bowiem wspomniany Zmarzlik, który krok po kroku dąży do wywalczenia trzeciego z rzędu mistrzostwa świata. Lider gorzowskiej Stali jest liderem klasyfikacji przejściowej i zrobi zapewne wszystko, żeby obronić pozycję. Na potknięcie reprezentanta Polski liczyć będzie wicelider Artiom Łaguta, który do Zmarzlika traci zaledwie jedno “oczko”. Trzecim do talii faworytów Grand Prix Szwecji wydaje się być Fredrik Lindgren. Szwed w lidze polskiej zawodzi, ale w Grand Prix prezentuje się naprawdę dobrze. Atutem popularnego “Fredki” jest fakt, że pojedzie przed własną publicznością, na doskonale znanym sobie torze. Szans na końcowy sukces nie można ponadto odbierać Maciejowi Janowskiemu, który na co dzień zdobywa punkty dla miejscowej Dackarny. Wrocławianin przechodzi aktualnie kryzys formy, ale to jest typ zawodnika, który w każdej chwili może wrócić do gry.

Lista startowa GP Szwecji w Malilli:

1. Oliver Berntzon (Szwecja)
2. Dominik Kubera (Polska)
3. Pontus Aspgren (Szwecja)
4. Leon Madsen (Dania)
5. Tai Woffinden (Wielka Brytania)
6. Krzysztof Kasprzak (Polska)
7. Artiom Łaguta (Rosja)
8. Maciej Janowski (Polska)
9. Matej Zagar (Słowenia)
10. Fredrik Lindgren (Szwecja)
11. Jason Doyle (Australia)
12. Max Fricke (Australia)
13. Bartosz Zmarzlik (Polska)
14. Emil Sajfutdinow (Rosja)
15. Robert Lambert (Wielka Brytania)
16. Anders Thomsen (Dania)

17. Kim Nilsson (Szwecja)
18. Joel Andersson (Szwecja)