CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
SGP: Praga trzecim przystankiem tegorocznego cyklu Grand Prix. Lindgren i Madsen w roli faworytów?

SGP: Praga trzecim przystankiem tegorocznego cyklu Grand Prix. Lindgren i Madsen w roli faworytów?

W sobotni wieczór (15 czerwca) zawodnicy walczący o tytuł najlepszego żużlowca świata rywalizować będę na praskiej Markecie. forBET Włókniarz Częstochowa będzie miał w tych zawodach trzech swoich przedstawicieli – Fredrika Lindgrena, Leona Madsena i Mateja Zagara.

W trzeciej tegorocznej odsłonie cyklu Grand Prix wystartuje czwórka Polaków. Największe kciuki będziemy przede wszystkim trzymać za Bartosza Zmarzlika i Patryka Dudka, którzy przewodzą klasyfikacji generalnej. Trzecie miejsce ze stratą zaledwie dwóch punktów do Polaków zajmuje Duńczyk Leon Madsen. Lider częstochowskiego Włókniarza utrzymuje bardzo dobrą formę, dlatego nie dziwi fakt, że jest jednym z tych zawodników, którzy przypisywani są do grona faworytów. Chrapkę na zwycięstwo w Pradze ma również Fredrik Lindgren. Szwed plasuje się aktualnie na szóstym miejscu, które z całą pewnością nie jest dla niego satysfakcjonujące. Popularny “Fredka” zapowiadał bowiem, że celem minimum na sezon 2019 jest powtórzenie sukcesu sprzed roku, czyli wicemistrzostwo świata. Szwed co prawda nie zachwycił ostatnio w słoweńskim Krsko, ale w Pradze może pokusić się o końcowy triumf. Jedno wiemy, jechać na tutejszym torze potrafi, co udowodnił podczas ubiegłorocznego Grand Prix Czech. Lindgren w finałowym biegu pokonał wówczas Patryka Dudka, Emila Sajfutdinowa i Taia Woffindena. Do grona zawodników, którzy będą chcieli włączyć się do walki o podium należy zaliczyć Martina Vaculika i Jasona Doyle’a.

Wspomniany Woffinden, sobotnie Grand Prix obejrzy zapewne tylko w telewizji. Z udziału w rywalizacji wykluczyła go bowiem kontuzja, której Brytyjczyk nabawił się przed tygodniem w Lublinie. Absencja zawodnika Betard Sparty Wrocław to ogromny cios dla widowiska, bowiem trzeba pamiętać o tym, że Woffinden wygrywał na Markecie trzykrotnie. Wielkim nieobecnym praskiej eliminacji będzie również Greg Hancock, który z powodów osobistych zawiesił swoją karierę.

Klasyfikacja przejściowa przed Anlas Czech Republic Speedway Grand Prix:

1 Bartosz Zmarzlik 28, 2 Patryk Dudek 28, 3 Leon Madsen 26, 4 Martin Vaculik 24, 5 Niels-Kristian Iversen 21, 6 Fredrik Lindgren 20, 7 Emil Sayfutdinov 19, 8 Tai Woffinden 15, 9 Robert Lambert 15, 10 Artem Laguta 13, 11 Matej Zagar 13, 12 Antonio Lindback 13, 13 Jason Doyle 11, 14 Janusz Kolodziej 11, 15 Bartosz Smektala 10, 16 Maciej Janowski 4, 17 Max Fricke 3, 18 Matic Ivacic 2.