CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
SGP: Święto polskiego żużla. Warszawa zaprasza na Grand Prix

SGP: Święto polskiego żużla. Warszawa zaprasza na Grand Prix

W sobotni wieczór (14 maja) druga tegoroczna runda cyklu Grand Prix. Areną zmagań najlepszych żużlowców świata będzie PGE Narodowy w Warszawie.

Grand Prix w stolicy Polski, to jedna z najbardziej wyczekiwanych imprez w kalendarzu żużlowym.  Organizatorzy zapewniają, że zawody w Warszawie przyciągną rzesze kibiców. Docelowo ma ich być blisko 50 tys. Skąd tak duże zainteresowanie żużlem w stolicy? Decyduje krótko mówiąc, magia miejsca. Warszawa pod tym względem przebija takie obiekty, jak Millenium Stadium w Cardiff czy Friends Arenę w Sztokholmie.

PGE Narodowy to miejsce wyjątkowe, ale jak do tej pory, mało szczęśliwe dla polskich żużlowców. Jeszcze żaden z naszych reprezentantów tutaj nie wygrał. Czy w sobotę ta niemoc zostanie przełamana? Jest ku temu spora szansa. W znakomitej formie znajduje się bowiem dwukrotny mistrz świata Bartosz Zmarzlik, który pod nieobecność Artioma Łaguty, zamierza sięgnąć po trzecie złoto w swojej karierze. Bardzo dobrze na początku sezonu radzi sobie również Maciej Janowski. Popularny “Magic”wie, jak skutecznie jechać na sztucznym owalu PGE Narodowego. Wrocławianin podczas warszawskich rund Grand Prix, dwa razy meldował się na drugim stopniu podium. Najwyższy czas na zwycięstwo. Smak podium w stolicy zasmakował ponadto Patryk Dudek. Zawodnik Apatora Toruń zaliczył falstart w Gorican i zapewne będzie szukał “odwetu” w Warszawie.

Konkurencja Polaków nie śpi. W wielkiej formie na początku sezonu znajduje się Mikkel Michelsen. Duńczyk świetnymi występami w PGE Ekstralidze i inauguracyjnej rundzie Grand Prix, dał jasny sygnał, że ten rok może należeć do niego. Do grona faworytów zaliczają się ponadto Fredrik Lindgren, Leon Madsen, Robert Lambert i Tai Woffinden. Popularny “Tajski” borykał się ostatnio z problemami sprzętowymi, ale wszystko wskazuje na to, że ten temat jest już nieaktualny.

Lista startowa ORLEN Warsaw FIM SGP of Poland:

1. Martin Vaculik (Słowacja) #54
2. Paweł Przedpełski (Polska) #323
3. Mikkel Michelsen (Dania) #155
4. Robert Lambert (Wielka Brytania) #505
5. Bartosz Zmarzlik (Polska) #95
6. Jack Holder (Australia) #25
7. Fredrik Lindgren (Szwecja) #66
8. Daniel Bewley (Wielka Brytania) #99
9. Tai Woffinden (Wielka Brytania) #108
10. Patryk Dudek (Polska) #692
11. Maksym Drabik (Polska) #16
12. Maciej Janowski (Polska) #71
13. Leon Madsen (Dania) #30
14. Max Fricke (Australia) #46
15. Jason Doyle (Australia) #69
16. Anders Thomsen (Dania) #105

17. Jakub Miśkowiak (Polska) #17
18. Witalij Łysak (Ukraina) #18.