CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
PGEE: Trudne zadanie “Lwów” – zapowiedź meczu Stelmet Falubaz – forBET Włókniarz

PGEE: Trudne zadanie “Lwów” – zapowiedź meczu Stelmet Falubaz – forBET Włókniarz

Jacek Winiarski

W niedzielę (2 czerwca) forBET Włókniarz Częstochowa czeka wyjazd do Zielonej Góry na mecz z aspirującym do medalu Drużynowych Mistrzostw Polski Stelmet Falubazem. Początek meczu o godzinie 19.00.

Częstochowianie przegrali dwa ostatnie spotkania na własnym torze i nastroje przed arcyważnym dwumeczem z Zieloną Górą nie są zbyt optymistyczne. Analizując terminarz, można wywnioskować, że mecze z Falubazem będą dla Włókniarza niezwykle istotne w kontekście załapania się do fazy play-off. Ewentualna porażka w niedzielę, a następnie w rewanżu spowoduje, że w Częstochowie marzenia o tegorocznym podium będzie trzeba odłożyć na przyszły sezon.

Każdy sportowiec powie, że interesuje go zwycięstwo, ale w kontekście niedzielnego meczu trzeba być realistą. Planem minimum wydaje się być porażka, którą w meczu rewanżowym będzie można “przekuć” w punkt bonusowy. Trudno bowiem przypuszczać, żeby naszpikowany gwiazdami Stelmet Falubaz oddał punkty na swoim torze. Ekipa Adama Skórnickiego dysponuje bardzo silnym zestawieniem seniorskim. W tym aspekcie przebija ich tylko Fogo Unia Leszno, która nie zaznała jeszcze goryczy porażki.

Zielonogórzanie mają na swoim koncie dwie porażki, we Wrocławiu i w Lesznie. W wielkim stylu zdołali z kolei wygrać w Gorzowie Wielkopolskim. Na swoich “śmieciach” odprawili natomiast beniaminka z Lublina i Get Well Toruń. Teraz czas na mecz z forBET Włókniarzem, w którym są faworytem. Sił rażenia Falubazu, o czym już wspomnieliśmy są seniorzy. Bezapelacyjnym liderem tej formacji jest Martin Vaculik, który w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników PGE Ekstraligi zajmuje drugie miejsce. Słowaka dzielnie i  przede wszystkim skutecznie wspierają Nicki Pedersen i kapitan Piotr Protasiewicz. Nieco gorzej prezentują się Patryk Dudek i Michael Jepsen Jensen, ale są to zawodnicy na tyle doświadczeni, że w każdej chwili mogą kolokwialnie mówiąc “odpalić”.

Włókniarz chcąc skutecznie przeciwstawić się gospodarzom będzie musiał wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności. Pełnię swoich możliwości muszą zaprezentować liderzy w postaci Fredrika Lindgrena i Leona Madsena, którzy w ostatnich meczach spuścili wyraźnie z tonu. Tłumaczenie się torem, czy zmęczeniem po turnieju Grand Prix w ich przypadku jest słabe. Kibice “Lwów” liczą na dobry występ Adriana Miedzińskiego i Pawła Przedpełskiego, którzy dobrze czują się na zielonogórskim owalu. Włókniarze muszą ponadto wykorzystać słabość Stelmet Falubazu w formacji juniorskiej. Wartością dodaną w tym przypadku mają być Michał Gruchalski i świeżo upieczony triumfator Brązowego Kasku, Jakub Miśkowiak.

Awizowane składy:

forBET Włókniarz Częstochowa:
1. Leon Madsen
2. Paweł Przedpełski
3. Adrian Miedziński
4. Fredrik Lindgren
5. Matej Zagar
6. Jakub Miśkowiak
7. Michał Gruchalski

Stelmet Falubaz Zielona Góra:
9. Nicki Pedersen
10. Michael Jepsen Jensen
11. Piotr Protasiewicz
12. Patryk Dudek
13. Martin Vaculik
14. Mateusz Tonder
15. Norbert Krakowiak