CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

SGP: Vaculik najlepszy na inaugurację, siódme miejsce Zagara

W sobotę w słoweńskim Krsko zadebiutował tegoroczny cykl Speedway Grand Prix. W pierwszej odsłonie walki o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata najlepszy okazał się wracający po kilku letniej przerwie do tego elitarnego grona Martin Vaculik. Słowak w biegu finałowym pokonał Fredrika Lindgrena i polskiego debiutanta Patryka Dudka. Czwarty linię mety minął największy pechowiec ubiegłorocznego sezonu Jason Doyle.

W tegorocznej batalii o złoty medal IMŚ swojego reprezentanta ma także Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa, a jest nim Matej Zagar. Występujący przed własną publicznością Słoweniec zaprezentował się z niezłej strony. W fazie zasadniczej Zagar zdobył 9 “oczek” i awansował do biegu półfinałowego. W nim do samej mety walczył o przepustkę do finału z Australijczykiem Jasonem Doyle`m.

Wyniki:
1. Martin Vaculik (Słowacja) – 16 (3,3,1,1,3,2,3) – 1. miejsce w finale
2. Fredrik Lindgren (Szwecja) – 16 (2,2,2,2,3,3,2) – 2. miejsce w finale
3. Patryk Dudek (Polska) – 13 (3,3,2,0,1,3,1) – 3. miejsce w finale
4. Jason Doyle (Australia) – 12 (1,3,3,3,0,2,0) – 4. miejsce w finale
5. Emil Sajfutdinow (Rosja) – 12 (1,2,3,3,3,0)
6. Greg Hancock (USA) – 11 (3,3,0,2,2,1)
7. Matej Zagar (Słowenia) – 10 (2,0,2,3,2,1)
8. Niels Kristian Iversen (Dania) – 9 (0,2,3,2,2,0)
9. Tai Woffinden (Wielka Brytania) – 8 (3,1,3,0,1)
10. Piotr Pawlicki (Polska) – 7 (2,1,2,1,1)
11. Bartosz Zmarzlik (Polska) – 6 (0,1,1,3,1)
12. Maciej Janowski (Polska) – 6 (0,1,1,1,3)
13. Chris Holder (Australia) – 6 (2,2,0,0,2)
14. Nicki Pedersen (Dania) – 3 (d,d,1,2,d)
15. Antonio Lindbaeck (Szwecja) – 2 (1,0,0,1,0)
16. Nick Skorja (Słowenia) – 1 (1,0,0,0,0)
17. Matic Ivacić (Słowenia) – NS
18. Denis Stojs (Słowenia) – NS

Bieg po biegu:
1. Woffinden, Zagar, Skorja, Pedersen (d4)
2. Dudek, Lindgren, Doyle, Zmarzlik
3. Hancock, Holder, Sajfutdinow, Iversen
4. Vaculik, Pawlicki, Lindbaeck, Janowski
5. Dudek, Holder, Woffinden, Lindbaeck
6. Vaculik, Iversen, Zmarzlik, Skorja
7. Hancock, Lindgren, Janowski, Zagar
8. Doyle, Sajfutdiow, Pawlicki, Pedersen (d4)
9. Woffinden, Pawlicki, Zmarzlik, Hancock
10. Sajfutdinow, Dudek, Janowski, Skorja
11. Doyle, Zagar, Vaculik, Holder
12. Iversen, Lindgren, Zagar, Lindbaeck
13. Sajtudinow, Lindgren, Vaculik, Woffinden
14. Doyle, Hancock, Lindbaeck, Skorja
15. Zagar, Iversen, Pawlicki, Dudek
16. Zmarzlik, Pedersen, Janowski, Holder
17. Janowski, Iversen, Woffinden, Doyle
18. Lindgren, Holder, Pawlicki, Skorja
19. Sajfutdinow, Zagar, Zmarzlik, Lindbaeck
20. Vaculik, Hancock, Dudek, Pedersen (d4)

Półfinały:
21. Dudek, Doyle, Zagar, Sajfutdinow
22. Lindgren, Vaculik, Hancock, Iversen

Finał:
23. Vaculik, Lindgren, Dudek, Doyle

SportoweFakty.wp.pl