CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
SGP: Vojens przełomowe w walce o złoto?

SGP: Vojens przełomowe w walce o złoto?

Do zakończenia zmagań o tytuł najlepszego żużlowca świata pozostały zaledwie trzy turnieje Grand Prix. Jedna z rund odbędzie się w najbliższą sobotę w duńskim Vojens. O tytuł walczą Bartosz Zmarzlik i Artiom Łaguta.

Tegoroczny cykl Grand Prix wchodzi w decydującą fazę. Jak już wspomnieliśmy o złoty medal rywalizują już tylko Zmarzlik i Artiom Łaguta, którzy mają na swoim koncie odpowiednio 139 i 138 puntów. Losy mistrzowskiego tytułu rozstrzygną się zapewne dopiero w Toruniu, ale w opinii ekspertów, to właśnie rywalizacja w duńskim Vojens może okazać się przełomowa. Kto z tej dwójki pojedzie do Torunia z uśmiechem na twarzy? Szanse wydają się być równe. Zarówno Polak, jak i Rosjanin znajdują się w kapitalnej formie, a o wygranej jednego z nich zdecydować mogą detale.

Za obrońcą mistrzowskiego tytułu przemawia fakt, że Zmarzlik ma bardzo dobre wspomnienia z Vojens. Przypomnijmy, że lider gorzowskiej Stali i reprezentacji Polski wygrał na Speedway Center w 2019 roku. Rok temu, też zapewne byłby faworytem, ale w rozegraniu zawodów w Danii stanęła pandemia.

Rywalizacja Zmarzlika z Łagutą to nie jedyne elektryzujące kibiców wydarzenie sobotniego Grand Prix. Bardzo ciekawie zapowiada się bowiem rywalizacja o brązowy medal. O miano trzeciego żużlowca na świecie walczą Fredrik Lindgren i Emil Sajtfutdinow. Aktualnie w lepszej sytuacji jest zawodnik Eltrox Włókniarza Częstochowa, który ma trzy punkty przewagi nad Sajtfutdinowem.

Drugim przedstawicielem Włókniarza w Vojens będzie Leon Madsen. Duńczyk stracił już praktycznie szanse na jakikolwiek medal, a skupić się musi na obronie miejsca w elicie na przyszłoroczny cykl. Konkurencja na tym polu jest naprawdę wymagająca. Poza wspomnianym Madsenem, o utrzymanie w cyklu Grand Prix walczą Maciej Janowski, Tai Woffinden i Jason Doyle.

Klasyfikacja przejściowa:

1. Bartosz Zmarzlik (Polska) 139
2. Artiom Łaguta (Rosja) 138
3. Fredrik Lindgren (Szwecja) 108
4. Emil Sajfutdinow (Rosja) 105
5. Maciej Janowski (Polska) 91
6. Tai Woffinden (W. Brytania) 82
7. Leon Madsen (Dania) 72

8. Max Fricke (Australia) 70

9. Jason Doyle (Australia) 68
10. Anders Thomsen (Szwecja) 60
11. Robert Lambert (W.Brytania) 48
12. Martin Vaculik (Czechy) 45
13. Dominik Kubera (Polska) 44
14. Matej Zagar (Słowenia) 36
15. Krzysztof Kasprzak (Polska) 18
16. Oliver Berntzon (Szwecja) 18