CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

SGP: W sobotę Grand Prix Australii

W sobotę (24 października) na torze Etihad Stadium w Melbourne rozegrana zostanie ostatnia tegoroczna runda elitarnego cyklu Grand Prix. Początek zmagań zaplanowano na godzinę 10.00 (czasu polskiego).

Australia po raz drugi w historii gościć będzie uczestników cyklu Grand Prix. Debiutancki turniej rozegrany został w 2002 roku na obiekcie Telstra Stadium w Sydney, gdzie triumfował weteran żużlowych torów, Greg Hancock. Na podium tych zawodów stanęli również Scott Nicholls i Jason Crump.

Amerykanin jest bez wątpienia kluczową postacią sobotniej eliminacji. Stawką uczestnictwa Hancocka w rywalizacji na Etihad Stadium jest srebrny medal Indywidualnych Mistrzostw Świata. Złoto “zarezerwował” sobie przed trzema tygodniami Tai Woffinden. Bezpośrednim rywalem “Grina” w walce o srebrny krążek będzie charyzmatyczny, Nicki Pedersen, który w klasyfikacji przejściowej traci do Amerykanina zaledwie dwa “oczka”. Rywalizacja obu zawodników zapowiada się wręcz pasjonująco, tym bardziej, że obaj panowie za sobą nie przepadają.

W cieniu rywalizacji o medale, toczyć się będzie również walka o miejsca tuż za podium cyklu Grand Prix 2015. Kandydatami do zajęcia czołowych miejsc w klasyfikacji generalnej są m.in. Niels Kristian Iversen, Jason Doyle i Matej Zagar. Na kolejny przyzwoity występ liczy również  Maciej Janowski, który z dorobkiem 95 punktów na koncie plasuje się aktualnie na siódmej pozycji.

Ze sporym bagażem emocjonalnym przystąpią do sobotnich zawodów zawodnicy, którzy liczą na “dziką kartę” w sezonie 2016. Wśród nich znajdują się Peter Kildemand, Michael Jepsen Jensen i Andreas Jonsson.

Zawody w Melbourne będą pożegnalnymi dla Krzysztofa Kasprzaka. Zawodnik Stali Gorzów zajmuje odległe 15. miejsce i z całą pewnością zrobi wszystko, żeby uratować honor, po fatalnym dla siebie sezonie.

Lista startowa:
1. Niels Kristian Iversen (Dania)
2. Andreas Jonsson (Szwecja)
3. Chris Harris (Wielka Brytania)
4. Matej Zagar (Słowenia)
5. Troy Batchelor (Australia)
6. Greg Hancock (USA)
7. Tai Woffinden (Wielka Brytania)
8. Krzysztof Kasprzak (Polska)
9. Tomas H. Jonasson (Szwecja)
10. Maciej Janowski (Polska)
11. Jason Doyle (Australia)
12. Nicki Pedersen (Dania)
13. Peter Kildemand (Dania)
14. Chris Holder (Australia)
15. Michael Jepsen Jensen (Dania)
16. Sam Masters (Australia)

17. Justin Sedgmen (Australia)
18. Max Fricke (Australia).