CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

SGP: W sobotę Grand Prix Finlandii

W najbliższą sobotę (17 maja) kolejne zmagania o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata. Tym razem elitarne grono Grand Prix zawita do fińskiego Tampere.

W najbliższy weekend nie startuje żużlowa Enea Ekstraliga, dlatego zawody w Tampere powinny przyciągnąć przed telewizory rzeszę spragnionych emocji fanów speedwaya. W turnieju wystartuje dwóch reprezentantów Polski – Krzysztof Kasprzak i Jarosław Hampel.

Wskazanie faworyta sobotnich zawodów wydaje się być bardzo trudne, tym bardziej, że będzie to pierwsza “wizyta” uczestników cyklu na Ratina Stadium. Emocji na mierzącym 400 metrów torze, o czym przekonują organizatorzy z całą pewnością nie zabraknie. – Tor w Tampere jest długi i bardzo szybki. Myślę, że na torze będą trzy lub cztery różne ścieżki do jazdy – zapewnił promotor Grand Prix Finlandii, Jarno Kosonen.

Polscy kibice będą trzymać kciuki za wspomnianych wcześniej Kasprzaka i Hampela. Wsparcia będzie potrzebował przede wszystkim “Kasper”, który w Finlandii będzie się zmagał nie tylko z rywalami, ale przede wszystkim z poważną kontuzją kolana.

Najgroźniejszymi rywalami Polaków będą tradycyjnie wicelider cyklu – Nicki Pedersen oraz mający mistrzowskie aspiracje Greg Hancock i Chris Holder. Na sprzyjającym walce torze bardzo groźny może być również Darcy Ward. Pytanie, czy zawodnik Unibaksu doszedł już do siebie po kontuzji kolana? Odpowiedź poznamy w sobotę późnym wieczorem.

Klasyfikacja generalna Grand Prix 2014:
1 Krzysztof Kasprzak Polska 35
2 Nicki Pedersen Dania 24
3 Jarosław Hampel Polska 22
4 Greg Hancock USA 22
5 Chris Holder Australia 22
6 Martin Smolinski Niemcy 22
7 Darcy Ward Australia 21
8 Fredrik Lindgren Szwecja 18
9 Andreas Jonsson Szwecja 17
10 Niels Kristian Iversen Dania 16
11 Kenneth Bjerre Dania 15
12 Tai Woffinden W.Brytania 12
13 Matej Zagar Słowenia 12
14 Troy Batchelor Australia 8
15 Adrian Miedziński Polska 5
16 Chris Harris W. Brytania 2
17 Jason Bunyan W.Brytania 2