CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
SGP: W sobotę rusza cykl FIM Speedway Grand Prix. Lindgren i Madsen powalczą o medale?

SGP: W sobotę rusza cykl FIM Speedway Grand Prix. Lindgren i Madsen powalczą o medale?

W najbliższą sobotę (18 maja) inauguracja tegorocznego cyklu Grand Prix. Pierwszym przystankiem w walce o tytuł najlepszego żużlowca świata będzie PGE Narodowy w Warszawie.

W sobotni wieczór po raz kolejny zadziała magia Stadionu Narodowego. Ponad 50 tysięcy widzów ma być świadkiem niezwykłych emocji, których dostarczą najlepsi żużlowcy na świecie. Wśród nich nie zabraknie reprezentantów Polski, spośród których największe szanse na zwycięstwo daje się Bartoszowi Zmarzlikowi. Na tegorocznej liście startowej elitarnego cyklu Grand Prix mamy jeszcze trzech biało-czerwonych – Patryka Dudka, Janusza Kołodzieja i Macieja Janowskiego. Tego ostatniego w Warszawie niestety nie zobaczymy. – Nie mam dla Was najlepszych wieści. Do dzisiaj liczyłem, że może uda mi się, rzutem na taśmę, wystartować w GP Polski w Warszawie. Niestety – mimo, że rehabilitacja postępuje bardzo dobrze, to jest zbyt wcześnie na obciążenia jakich wymaga start w FIM Speedway Grand Prix – poinformował na profilu facebookowym Maciej Janowski. W stolicy stawkę reprezentantów Polski uzupełnią Bartosz Smektała (dzika karta) i rezerwowi – Dominik Kubera i Rafał Karczmarz.

Absencja zawodnika Betard Sparty Wrocław, to smutna informacja, tym bardziej że to właśnie Janowski, jako jedyny Polak miał okazję stanąć na podium warszawskiej rundy Grand Prix. Popularny “Magic” dwa razy meldował się na drugim stopniu podium (2017-2018).

Kolejnym wielkim nieobecnym turnieju w Warszawie będzie Greg Hancock. 49-letni Amerykanin nie ukrywał przed sezonem swoich ambitnych planów na tegoroczny cykl Grand Prix. – Chcę znów być mistrzem – odgrażał się czterokrotny mistrz globu. Czy będzie mu dane dotrzymać słowa? Trzymamy za niego kciuki. – W ostatnich tygodniach moją rodzinę spotkała szokująca informacja, że u mojej żony Jennie zdiagnozowano raka piersi. Mówiąc w skrócie, przeszła kilka badań i niestety potwierdzono, że jest to nowotwór złośliwy – napisał na swojej stronie internetowej Hancock.

Jednym z głównych faworytów cyklu Grand Prix 2019 jest obrońca mistrzowskiego tytułu, Tai Woffinden. Bardzo wysokie notowania u bukmacherów ma również Martin Vaculik, który znakomicie radzi sobie w rozgrywkach PGE Ekstraligi. Kibiców Włókniarza cieszy fakt, że do grona zawodników, którzy mogą “namieszać” w stawce zalicza się Fredrika Lindgrena i Leona Madsena. Wydaje się, że dla Szweda jest to idealny moment na wywalczenie pierwszego w karierze tytułu mistrza świata. Madsen z kolei dopiero wchodzi na salony, ale kto wie, czy nie okaże się on przysłowiowym czarnym koniem cyklu Grand Prix. Trzecim przedstawicielem forBET Włókniarza będzie trochę mniej doceniany Matej Zagar.

Lista startowa BOLL Warsaw Speedway Grand Prix Polski:
1. Janusz Kołodziej (Polska)
2. Jason Doyle (Australia)
3. Max Fricke (Australia)
4. Antonio Lindbaeck (Szwecja)
5. Matej Zagar (Słowenia)
6. Bartosz Smektała (Polska)
7. Niels Kristian Iversen (Dania)
8. Fredrik Lindgren (Szwecja)
9. Robert Lambert (Wielka Brytania)
10. Martin Vaculik (Słowacja)
11. Patryk Dudek (Polska)
12. Leon Madsen (Dania)
13. Emil Sajfutdinow (Rosja)
14. Artiom Łaguta (Rosja)
15. Tai Woffinden (Wielka Brytania)
16. Bartosz Zmarzlik (Polska)