CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
SGP: Walka o mistrzostwo nabiera tempa. W sobotę Grand Prix Skandynawii w Malilli

SGP: Walka o mistrzostwo nabiera tempa. W sobotę Grand Prix Skandynawii w Malilli

W najbliższą sobotę (17 sierpnia) w szwedzkiej Malilli rozegrana zostanie kolejna eliminacja tegorocznego cyklu Grand Prix. Na torze G&B Areny zaprezentuje się trzech żużlowców forBET Włókniarza CzęstochowaFredrik Lindgren, Leon Madsen i Matej Zagar. Początek zawodów o godzinie 19:00.

Jeszcze nie opadły emocje po fantastycznym turnieju Grand Prix na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu, a już z niecierpliwością oczekujemy na to wszystko, co wydarzy się w sobotni wieczór w Malilli. Z całą pewnością warto zasiąść przed telewizorami, bo historia pokazuje, że na owalu miejscowej Dackarny dzieje się naprawdę wiele.

Kameralna Malilla to miejsce szczególne dla polskiego żużla. Ogromnej radości polskim kibicom dostarczali na tutejszym owalu Tomasz Gollob, Jarosław Hampel, Rune Holta i Bartosz Zmarzlik. Nie będziemy odosobnieni w opinii, że w sobotni wieczór oczy polskiego kibica będą skupione właśnie na Zmarzliku. Oczywiście nie ma się czemu dziwić, bo lider gorzowskiej Stali, to aktualnie jeden z głównych pretendentów do wywalczenia tytułu Indywidualnego Mistrza Świata.

Argumentów przemawiających za tym, żeby obejrzeć zbliżające się Grand Prix jest bardzo dużo. Jednym z najważniejszych jest aktualna klasyfikacja przejściowa, która potęguje emocje z każdą następną rundą mistrzostw świata. Aktualnie na czele klasyfikacji znajduje się aż trzech zawodników –Bartosz Zmarzlik, Emil Sajfutdinow i Leon Madsen. Liderom po piętach depczą Martin Vaculik i Patryk Dudek.

Grono zawodników, które może pokrzyżować szyki czołówce klasyfikacji przejściowej jest spore. Ostatniego słowa w walce o jeden z krążków nie powiedział Fredrik Lindgren. Lokalną wiedzę o torze w Malilli będzie chciał z kolei wykorzystać Maciej Janowski. Powrotu do optymalnej formy poszuka zapewne obrońca mistrzowskiej korony – Tai Woffinden.

Klasyfikacja przejściowa: 1 Bartosz Zmarzlik 61, 2 Emil Sayfutdinov 61, 3 Leon Madsen 61, 4 Martin Vaculik 59, 5 Patryk Dudek 55, 6 Fredrik Lindgren 47, 7 Janusz Kolodziej 44, 8 Maciej Janowski 36, 9 Jason Doyle 35, 10 Artem Laguta 34, 11 Niels-Kristian Iversen 34, 12 Max Fricke 31, 13 Matej Zagar 30, 14 Antonio Lindback 30, 15 Robert Lambert 24, 16 Tai Woffinden 21, 17 Bartosz Smektala 10, 18 Oliver Berntzon 7, 19 Vaclav Milik 4, 20 Maksym Drabik 4, 21 Matic Ivacic 2.