CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

SGP: Woffinden odskoczy rywalom? W sobotę Grand Prix Słowenii

W najbliższą sobotę (11 września) na Stadionie im. Matje Gubca w Krsko rozegrane zostanie Grand Prix Słowenii. O kolejne punkty w elitarnym cyklu powalczy dwóch reprezentantów Polski – Maciej Janowski i Krzysztof Kasprzak.

Do zakończenia tegorocznych zmagań w cyklu Grand Prix pozostały zaledwie cztery rundy. W sobotę milowy krok do wywalczenia mistrzowskiego tytułu może postawić Tai Woffinden. Brytyjczyk znajduje się w znakomitej dyspozycji i tak prawdę mówiąc, tylko splot nieprzewidywalnych zdarzeń może odebrać mu upragniony tytuł. Na ewentualne potknięcie zawodnika Betard Sparty Wrocław będą z kolei liczyć znajdujący się odpowiednio na drugiej i trzeciej pozycji w generalce Nicki Pedersen i Greg Hancock. Ten pierwszy słoweńskie Krsko wspomina bardzo dobrze. Duńczyk na najwyższym stopniu podium stawał tutaj dwukrotnie – w latach 2006-2007.

Zawodnikiem, który bez wątpienia będzie chciał pokrzyżować plany wyżej wymienionym jest zwycięzca Grand Prix Polski, Matej Zagar. – Cieszę się, że następna runda Grand Prix odbędzie się u mnie w domu. W Krsko różnie mi się wiodło, ale po cichu liczę na dobry występ. Mam nadzieję, że stadion zapełni się po brzegi – mówił po zakończeniu gorzowskiej rundy, Zagar. Dla słoweńskiego żużlowca występ przed własną publicznością, to nie tylko prestiż, ale przede wszystkim walka o bardzo istotne punkty w kontekście wywalczenia jednego z medali mistrzostw świata. Zagar w klasyfikacji przejściowej jest czwarty i do drugiego w klasyfikacji Pedersena traci zaledwie cztery “oczka”.

Do grona zawodników, którzy mogą się pokusić o zwycięstwo w Krsko znajdują się również doświadczeni Chris Holder i Niels Kristian Iversen. Na sprzyjającym walce torze bardzo groźny powinien być również były zawodnik Włókniarza Częstochowa, Peter Kildemand.

Miejsce sobotnich zmagań jest bardzo szczęśliwe dla reprezentantów Polski. Znakomite wyniki w dziewięcioletniej historii słoweńskiego Grand Prix notował m.in. Tomasz Gollob. Najbardziej utytułowany polski zawodnik na podium w Krsko stawał aż pięć razy (1 miejsce – 2008). Wyczyn Golloba powtórzył w 2013 roku wielki nieobecny sobotnich zawodów, Jarosław Hampel. W tegorocznym sezonie przed słoweńską publicznością zaprezentują się Maciej Janowski i Krzysztof Kasprzak. Kciuki trzeba trzymać przede wszystkim za Janowskim, który pozostaje w “grze” o utrzymanie pozycji w ósemce gwarantującej uczestnictwo w Grand Prix 2016.

Uczestnicy Grand Prix Słowenii:

Greg Hancock #45 (USA)

Krzysztof Kasprzak #507 (Polska)

Nicki Pedersen #3 (Dania)

Tai Woffinden #108 (Wielka Brytania)

Matej Zagar #55 (Słowenia)

Andreas Jonsson #100 (Szwecja)

Chris Holder #23 (Australia)

Peter Kildemand #33 (Dania)

Troy Batchelor #75 (Australia)

Niels-Kristian Iversen #88 (Dania)

Chris Harris #37 (Wielka Brytania)

Jason Doyle #69 (Australia)

Maciej Janowski #71 (Polska)

Michael Jepsen Jensen #52 (Dania)

Tomas H Jonasson #30 (Szwecja)

Z dziką kartą w tych zawodach wystartuje Aleksander Conda (Słowenia). Rezerwowymi będą z kolei Maks Gregoric i Denis Stojs (Słowenia).