CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

SGP: Zagar wygrał w Tampere

Zwycięstwem Mateja Zagara zakończyło się rozegrane w Tampere Grand Prix Finlandii. W finale reprezentant Słowenii pokonał Taia Woffindena, Fredrika Lindgrena i Grega Hancocka. Jedyny Polak w stawce, Jarosław Hampel z dorobkiem 7 punktów zajął jedenaste miejsce.

Wyniki:
1. Matej Zagar (Słowenia) – 15 (3,1,2,3,1,2,3) + 1. miejsce w finale
2. Tai Woffinden (Wielka Brytania) – 16 (3,2,3,0,3,3,2) + 2. miejsce w finale
3. Fredrik Lindgren (Szwecja) – 12 (2,2,u,3,2,2,1) + 3. miejsce w finale
4. Greg Hancock (USA) – 12 (d,0,3,3,3,3,0) + 4. miejsce w finale
5. Chris Holder (Australia) – 10 (3,3,2,2,0,d)
6. Nicki Pedersen (Dania) – 10 (1,3,2,1,3,0)
7. Troy Batchelor (Australia) – 10 (3,1,1,1,3,1)
8. Martin Smolinski (Niemcy) – 9 (1,3,0,2,2,1)
9. Darcy Ward (Australia) – 8 (1,2,1,2,2)
10. Andreas Jonsson (Szwecja) – 7 (2,3,0,1,1)
11. Jarosław Hampel (Polska) – 7 (1,1,3,1,1)
12. Niels Kristian Iversen (Dania) – 6 (0,0,2,2,2)
13. Joonas Kylmaekorpi (Finlandia) – 5 (2,0,0,3,0)
14. Kauko Nieminen (Finlandia) – 4 (0,2,1,0,1)
15. Chris Harris (Wielka Brytania) – 4 (2,1,1,0,0)
16. Kenneth Bjerre (Dania) – 3 (0,d,3,0,0)
17. Juha Hautamaeki (Finlandia) – NS

Bieg po biegu:
1. Batchelor, Harris, Hampel, Hancock (d4)
2. Zagar, Kylmaekorpi, Pedersen, Nieminen
3. Holder, Jonsson, Ward, Iversen
4. Woffinden, Lindgren, Smolinski, Bjerre
5. Holder, Woffinden, Zagar, Hancock
6. Jonsson, Nieminen, Hampel, Bjerre (d4)
7. Pedersen, Lindgren, Harris, Iversen
8. Smolinski, Ward, Batchelor, Kylmaekorpi
9. Hancock, Iversen, Nieminen, Smolinski
10. Hampel, Zagar, Ward, Lindgren (u4)
11. Bjerre, Holder, Harris, Kylmaekorpi
12. Woffinden, Pedersen, Batchelor, Jonsson
13. Hancock, Ward, Pedersen, Bjerre
14. Kylmaekorpi, Iversen, Hampel, Woffinden
15. Zagar, Smolinski, Jonsson, Harris
16. Lindgren, Holder, Batchelor, Nieminen
17. Hancock, Lindgren, Jonsson, Kylmaekorpi
18. Pedersen, Smolinski, Hampel, Holder
19. Woffinden, Ward, Nieminen, Harris
20. Batchelor, Iversen, Zagar, Bjerre

Półfinały:
21. Woffinden, Lindgren, Batchelor, Pedersen
22. Hancock, Zagar, Smolinski, Holder (d)

Finał:
23. Zagar, Woffinden, Lindgren, Hancock

SportoweFakty.pl