CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
SGP: Zmarzlik postraszy Woffindena? W sobotę Grand Prix Niemiec

SGP: Zmarzlik postraszy Woffindena? W sobotę Grand Prix Niemiec

W najbliższą sobotę (22 września) rozegrana zostanie przedostatnia runda tegorocznego cyklu Grand Prix. Najlepszych żużlowców świata po raz trzeci w historii będzie gościć niemieckie Teterow.

Sobotnie Grand Prix Niemiec budzi ogromne emocje wśród niemal całego środowiska żużlowego. Największe oczekiwania są chyba w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie tysiące fanów gorzowskiej Stali będzie trzymać kciuki za Bartosza Zmarzlika. Zmarzlik do liderującego Taia Woffindena traci dziewięć punktów i wciąż zachowuje szansę na wywalczenie tytułu Indywidualnego Mistrza Świata. – W  Krsko był ciężki wieczór dla Woffy’ego. Ten gość potrafi jednak realizować swoje zamierzenia. Mamy jeszcze dwie rundy i jasne jest, że Zmarzlik wie jak niewiele mu brakuje. Powinno być interesująco – mówi przed Grand Prix Niemiec, Greg Hancock. Szanse włączenia się do walki o złoto mają również Maciej Janowski i Fredrik Lindgren. W ich przypadku jest to jednak czysta teoria, bo w praktyce jest to scenariusz mało prawdopodobny. – Ja zamierzam po prostu pokazać się z jak najlepszej strony w dwóch ostatnich rundach. Mam nadzieję, że z moją ręką będzie lepiej. Mieliśmy po Słowenii dwa dodatkowe tygodnie na leczenie i mam nadzieję, że zdołam odzyskać trochę punktów – zapowiada zawodnik forBET Włókniarza Częstochowa, Fredrik Lindgren. – Nikt nie mówił, że będzie łatwo. Jesteśmy gotowi na tę bitwę. Mamy tylko dwie ostatnie rundy i mam nadzieję, że odbędą się one na torach, gdzie będzie możliwe dobre ściganie. Jestem gotów na kolejną – dodaje bojowo nastawiony, Maciej Janowski.

Jednym z największych nieobecnych sobotniego turnieju będzie Patryk Dudek. Zawodnika Falubazu z walki o medal wyłączyła kontuzja ręki. W grze o medal pozostaje natomiast Greg Hancock. Amerykanin z dorobkiem 81 punktów plasuje się aktualnie na 6. miejscu. – Chcę wygrywać, ale w całych mistrzostwach na zwycięstwo nie ma już szans. Nie jest za to wykluczona pozycja medalowa. Jest coraz ciężej, ale jeszcze parę takich występów jak w Krsko i będę bardzo blisko – mówi, Greg Hancock.

Bardzo ciekawie zapowiada się również rywalizacja zawodników, którzy walczą o pozostanie w cyklu Grand Prix. Wśród nich jest m.in. żużlowiec forBET Włókniarza Częstochowa, Matej Zagar. Słoweniec nie wystąpił przed dwoma tygodniami w Krsko i jego sytuacja jest bardzo trudna. Popularny “Komandos” do ósmego w klasyfikacji Emila Sajfutdinowa traci dziewięć punktów.

Lista startowa Grand Prix Niemiec:

1. Kai Huckenbeck (Niemcy)
2. Przemysław Pawlicki (Polska)
3. Artiom Łaguta (Rosja)
4. Jason Doyle (Australia)
5. Tai Woffinden (Wielka Brytania)
6. Emil Sajfutdinow (Rosja)
7. Fredrik Lindgren (Szwecja)
8. Matej Zagar (Słowenia)
9. Nicki Pedersen (Dania)
10. Niels Kristian Iversen (Dania)
11. Chris Holder (Australia)
12. Bartosz Zmarzlik (Polska)
13. Greg Hancock (USA)
14. Maciej Janowski (Polska)
15. Martin Vaculik (Słowacja)
16. Craig Cook (Wielka Brytania

źródło: inf. własna+ speedwaygp.com