CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

SGP: Żużlowa elita nie zwalnia tempa – zapowiedź Grand Prix Szwecji w Malilli

W najbliższą sobotę (25 lipca) na kameralnym obiekcie G&B Arena w szwedzkiej Malilli rozegrana zostanie kolejna tegoroczna runda elitarnego cyklu Grand Prix. Początek turnieju o godzinie 19.00.

Tory w Szwecji, a w szczególności ten w Malilli sprzyja walce, dlatego w sobotni wieczór warto zasiąść przed ekranami telewizorów i pasjonować się zmaganiami najlepszych żużlowców świata. Malilla, to również piękna karta w historii polskiego żużla. Na najwyższym podium szwedzkiej odsłony Grand Prix stawali m.in. Jarosław Hampel (2011), Rune Holta (2010) oraz Tomasz Gollob (2009 i 2012). W pamięci polskich kibiców najbardziej chyba utkwił sukces Hampela, który w pamiętnym finale stoczył zapierający dech w piersiach bój z faworytem gospodarzy, Andreasem Jonssonem. O tym, że popularnemu “Małemu” tor w Malilli odpowiada mogliśmy się również przekonać przed rokiem, kiedy to reprezentant Polski awansował do finałowego biegu. W nim musiał jednak uznać wyższość Taia Woffindena, Grega Hancocka i Chrisa Holdera.

Jarosława Hampela z sobotniego turnieju wyeliminowała kontuzja. Reprezentanta Polski od  pewnego czasu z bardzo dobrym skutkiem zastępuje były zawodnik Włókniarza Częstochowa, Peter Kildemand. Pod nieobecność zawodnika SPAR Falubazu Zielona Góra, ciężar podtrzymania dobrej passy występów Polaków w Malilli spocznie na Macieju Janowskim i Krzysztofie Kasprzaku. Pomimo zwycięstwa w Daugavpils, o dobry występ “Magica” może być bardzo ciężko. Wrocławianin tuż po sobotnich zawodach przyznał bowiem, że tor w Malilli do jego ulubionych nie należy. Kasprzak z kolei od początku sezonu znajduje się w fatalnej formie, zarówno tej fizycznej, jak i sprzętowej.

W sobotni wieczór oczy żużlowych kibiców będą skierowane na Nickiego Pedersena i Taia Woffindena. Rywalizacja kandydatów do mistrzowskiej korony zapowiada się niezwykle pasjonująco. Liderujący przejściowej klasyfikacji Woffinden będzie miał piekielnie trudne zadanie, żeby pokonać Pedersena. Charyzmatyczny Duńczyk nie zwykł bowiem przegrywać na domowym torze, co potwierdza w rozgrywkach Elitserien reprezentując barwy miejscowej Dackarny.

Do walki o najwyższe laury włączyć się powinni również Greg Hancock, Chris Holder i nieobliczalny, ale skuteczny na  G&B Arenie, Andreas Jonsson.  Na skuteczny występ przed miejscową publicznością liczy również kolejny zawodnik z częstochowską przeszłością, Mikael Jepsen Jensen.

Lista uczestników:

Greg Hancock #45 (USA)

Krzysztof Kasprzak #507 (Polska)

Nicki Pedersen #3 (Dania)

Tai Woffinden #108 (Wielka Brytania)

Matej Zagar #55 (Słowenia)

Andreas Jonsson #100 (Szwecja)

Chris Holder #23 (Australia)

Peter Kildemand #33 (Dania)

Troy Batchelor #75 (Australia)

Niels-Kristian Iversen #88 (Dania)

Chris Harris #37 (Wielka Brytania)

Jason Doyle #69 (Australia)

Maciej Janowski #71 (Polska)

Michael Jepsen Jensen #52 (Dania)

Tomas H Jonasson #30 (Szwecja)

Z dziką kartą w tych zawodach wystartuje Antonio Lindbaeck (Szwecja). Rezerwowymi w Malilli będą z kolei Linus Sundstroem i Peter Ljung (obaj Szwecja).