CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Śleszyński: Liczymy na dobrą frekwencję

Do finałowego turnieju SEC pozostał miesiąc. 19. września na SGP Arena w Częstochowie zjawi się piętnastu najlepszych żużlowców Europy, ale tylko jeden z nich wzniesie puchar za mistrzostwo Starego Kontynentu. W tej chwili na stadionie trwają prace organizacyjne, których efekt będzie można zobaczyć w dniu wielkiego finału.

Przed nami wielkie święto żużla. Finał Speedway European Championships odbędzie się w Polsce, w Częstochowie na jednym z najlepszych torów do ścigania. Do zawodów pozostał miesiąc, więc przed nami dużo pracy, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Niedawno wizytowaliśmy stadion i muszę powiedzieć, że wszystko zmierza w bardzo dobrym kierunku. Wszyscy wiemy, jakie problemy ma częstochowski klub, jednak mogę zapewnić, że organizacja jest na najwyższym poziomie, co sprawia, że nasza współpraca układa się wzorowo. – mówi Karol Lejman, prezes One Sport

Warto dodać, że klub z Częstochowy jest współorganizatorem wrześniowego finału SEC. Jak podkreśla prezes Włókniarza, Dariusz Śleszyński, obecność na stadionie podczas ostatnich zawodów o mistrzostwo Europy to nie tylko możliwość obejrzenia świetnego widowiska, ale także pomoc miejscowemu klubowi.

– Finał mistrzostw Europy w Częstochowie, to dla nas wielki zaszczyt. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby dobrze przygotować się do tej imprezy. Nie ukrywamy, że liczymy na dobrą frekwencję 19. września. Każdy kupiony bilet to niejako cegiełka, która pomoże dalej funkcjonować naszej drużynie. Włókniarz to bardzo zasłużony klub na mapie Polski, więc liczymy, że kibice po raz kolejny pokażą, jedność i wspomogą swoją drużynę.

Przed wielkim finałem sezonu SEC, największe szanse na triumf ma czterech zawodników. Trzech z nich świetnie zna obiekt w Częstochowie. Czy będzie to klucz do zwycięstwa?

– Patrząc na to, jaki wysiłek w organizację zawodów wkładają miejscowi działacze, można z czystym sumieniem powiedzieć, że to będą wspaniałe zawody. Jestem przekonany, że nie musimy się również martwić o aspekt sportowy, gdyż w trzech pierwszych rundach, które za nami, żużlowcy pokazali kawał dobrego żużla. Emil Sajfutdinow i Nicki Pedersen startowali nie tak dawno w barwach Włókniarza Częstochowa, a Peter Kildemand jeździ tu w bieżącym sezonie. Przed nami jeszcze sporo pracy, ale zapewniam, że 19. września każdy kibic będzie świadkiem wspaniałego widowiska. – dodaje Jan Konikiewicz, One Sport

źródło: informacja prasowa