CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
SoN: Miśkowiak, Lindgren i Madsen startowali w Daugavpils

SoN: Miśkowiak, Lindgren i Madsen startowali w Daugavpils

Jacek Winiarski

Trzech reprezentantów Eltrox Włókniarza Częstochowa wystartowało w pierwszym półfinale tegorocznej edycji Speedway of Nations. Na torze w łotewskim Daugavpils zaprezentowali się Jakub Miśkowiak, Fredrik Lindgren i Leon Madsen. Aktualny złoty medalista MIMP był rezerwowym w reprezentacji prowadzonej przez Rafała Dobruckiego. W swoim regulaminowym biegu zwyciężył podwójnie z Bartoszem Zmarzlikiem i dołożył swoją cegiełkę do końcowego triumfu biało-czerwonych.

Drugie miejsce w zawodach zajęli Szwedzi wśród których prym wiódł Fredrik Lindgren. Dwukrotny brązowy medalista IMŚ nie tylko był liderem swojej reprezentacji, ale także najlepszym zawodnikiem turnieju, gromadząc na swoim koncie 23 punkty. Problemy w Daugavpils przeżywał Leon Madsen. Kapitan Włókniarza zaliczył dwie zerówki, ale ostatecznie wraz z Mikkelem Michelsenem,zajął trzecie, ostatnie premiowane awansem do finału, miejsce. Duńczycy po fazie zasadniczej musieli jednak o przepustkę do finału walczyć w biegu barażowym z duetem Amerykanów.

I Polska – 37
1. Bartosz Zmarzlik – 21 (4,4,3,4,2,4)
2. Dominik Kubera – 13+2 (3*,3*,2,-,3,2)
3. Jakub Miśkowiak – 3+1 (3*)

II Szwecja – 34
1. Fredrik Lindgren – 23 (4,4,4,4,4,3)
2. Pontus Aspgren – 8+2 (3*,3*,u,-,d,2)
3. Philip Hellstroem-Baengs – 3 (3)

III Dania – 32+7
1. Leon Madsen – 12+1 (3*,4,0,2,3,0) +4
2. Mikkel Michelsen – 18+1 (4,-,4,4,2,4) +3*
3. Mads Hansen – 2 (2)

————————————————–

IV USA – 28+2
1. Broc Nicol – 7+1 (0,3*,0,2,2,-) +0
2. Luke Becker – 21 (2,4,4,3,4,4) +2
3. Blake Borello – 0 (0)

V Finlandia – 24
1. Timo Lahti – 18 (2,2,4,3,4,3)
2. Tero Aarnio – 6+2 (0,-,3*,0,3*,w)
3. Timi Salonen – 0 (0)

VI Słowenia – 17
1. Matic Ivacic – 10 (0,0,2,2,3,3)
2. Nick Skorja – 7 (2,3,d,-,u,2)
3. Anże Grmek – 0 (0)

VII Czechy – 17
1. Vaclav Milik – 11 (0,2,3,2,-,4)
2. Josef Franc – 4 (2,t,2,-,0,-)
3. Petr Chlupac – 2 (0,2,0)

Bieg po biegu:
1. Zmarzlik, Kubera, Becker, Nicol
2. Michelsen, Madsen, Franc, Milik
3. Lindgren, Aspgren, Skorja, Ivacic
4. Becker, Nicol, Lahti, Aarnio
5. Zmarzlik, Kubera, Milik, Franc (t)
6. Madsen, Skorja, Hansen, Ivacic
7. Lindgren, Aspgren, Lahti, Salonen
8. Becker, Milik, Franc, Nicol
9. Michelsen, Zmarzlik, Kubera, Madsen
10. Lahti, Aarnio, Ivacic, Skorja (d)
11. Lindgren, Becker, Nicol, Aspgren (u/4)
12. Zmarzlik, Miśkowiak, Ivacic, Grmek
13. Lindgren, Hellstroem-Baengs, Milik, Chlupac
14. Michelsen, Lahti, Madsen, Aarnio
15. Becker, Ivacic, Nicol, Skorja (u/2)
16. Lindgren, Kubera, Zmarzlik, Aspgren (d/4)
17. Lahti, Aarnio, Chlupac, Franc
18. Becker, Madsen, Michelsen, Borello
19. Zmarzlik, Lahti, Kubera, Aarnio (w)
20. Milik, Ivacic, Skorja, Chlupac
21. Michelsen, Lindgren, Aspgren, Madsen

Bieg dodatkowy o 3. miejsce:
Madsen, Michelsen, Becker, Nicol

SportoweFakty.wp.pl