CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Stadion w rękach Stowarzyszenia

Stadion żużlowy przy ulicy Olsztyńskiej zostanie wydzierżawiony Stowarzyszeniu CKM Włókniarz – informuje na łamach swojej strony internetowej Gazeta.pl. Stadion, którym w ostatnich dwóch sezonach zarządzała występująca w Ekstralidze żużlowej spółka CKM Włókniarz, dzisiaj trafił w rządy MOSiRu. Ten wkrótce ma podpisać umowę dzierżawy ze Stowarzyszeniem.

Zdecydowaliśmy się gospodarzyć przy Olsztyńskiej i jest to świadoma decyzja. Logiczna i korzystna zarówno dla klubu, jak i miasta. Włókniarz przy Olsztyńskiej był od zawsze, wiemy, jak wszystko funkcjonowało do 2007 r., i uważamy, że damy sobie radę. Ten rok dajemy sobie na rozpoznanie. Sprawdzimy, jakie są rzeczywiste koszty utrzymania i będziemy dążyć do ich minimalizacji. Bo wiemy, że nie będą małe.

Mówi prezes SCKM Włókniarza, Michał Świącik.

Przejęcie przez Stowarzyszenie stadionu oznacza również, że w ręce Włókniarza trafi giełda, która ma być głównym źródłem finansowania klubu. Częstochowianie najprawdopodobniej nie wystartują ostatecznie w rozgrywkach Polskiej 2. Ligi Żużlowej, ale planują organizację turniejów towarzyskich i młodzieżowych.

Włókniarz sam stworzył giełdę i przez lata był to najlepszy sponsor częstochowskiego żużla. Teraz wszystko wraca do normalności. Zapewniam, że każdą złotówkę wykorzystamy z myślą o tym, aby Włókniarz w możliwie najkrótszym czasie wrócił na właściwe dla niego miejsce.

Zapewnia sternik częstochowskiego klubu, Michał Świącik.