Stało się! AZS Częstochowa żegna się z PlusLigą!

To co jeszcze kilka sezonów temu wydawało się niemal niemożliwe, dzisiaj stało się faktem. Jeden z najbardziej utytułowanych i zasłużonych dla polskiej siatkówki klubów, AZS Częstochowa żegna się z najwyższą klasą rozgrywkową. Podopieczni trenera Michała Bąkiewicza w niedzielę po raz trzeci przegrali w barażowym starciu z mistrzem I ligi Aluron Virtu Wartą Zawiercie 0:3 (21:25, 18:25, 12:25) i w rywalizacji do trzech zwycięstw przegrali 1:3. Oznacza to, że po 30. latach w przyszłym sezonie częstochowian zabraknie w gronie najlepszych ligowych drużyn w kraju.

Dla AZS-u niedzielny mecz był spotkaniem ostatniej szansy. Po wczorajszej porażce Akademicy przegrywali w barażu 1:2 i by zachować szansę na ligowy byt musieli dzisiaj zwyciężyć by doprowadzić do piątego decydującego starcia, które odbyłoby się wówczas w Częstochowie. Niestety już od pierwszego seta to gospodarze narzucili swój rytm gry, a w dwóch kolejnych rozbili w drobny pył bezradnych częstochowian. Wynik trzeciego seta 12:25 najlepiej obrazuje to co wydarzyło się dzisiaj w Zawierciu i jest niemal odzwierciedleniem aktualnej sytuacji klubu.

Aluron Virtu Warta Zawiercie – AZS Częstochowa 3:0 (25:21; 25:18; 25:12)

Stan rywalizacji: 3:1 dla Zawiercia

Aluron: Macionczyk, Swodczyk, Długosz, Żuk, Kaczorowski, Warda, Ogórek (libero) oraz Filipowicz (libero), Popik

AZS: T. Kowalski, Moroz, Buniak, Szymura, Grebeniuk, Janus, A. Kowalski (libero) oraz Polański, Szlubowski, Wawrzyńczyk, Buczek.