CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Stańczak i Stelmach w GKS-ie Katowice

Adrian Stańczak i Kacper Stelmach, którzy w sezonie 2015/2016 grali w drużynie AZS-u Częstochowa od nadchodzących rozgrywek PlusLigi będą występować w zespole beniaminka GKS-u Katowice. Stańczak w Częstochowie występował przez dwa ostatnie sezony oraz w rozgrywkach 2011/2012 zdobywając z AZS-em Puchar Challenge. Kacper Stelmach do AZS-u trafił przed sezonem 2015/2016. Nie miał jednak zbyt wielu okazji do gry w pierwszym zespole. Biało-zielone barwy reprezentował przede wszystkim w rozgrywkach Młodej Ligi.

Akademicy tymczasem w mocno wybrakowanym składzie rozpoczęli pod koniec lipca przygotowania do nowego sezonu. Pod okiem trenera Michała Bąkiewicza trenuje na razie jedynie dziewięciu siatkarzy: Tomasz Kowalski, Bartłomiej Janus, Bartosz Buniak, Michał Szalacha, Łukasz Polański, Stanisław Wawrzyńczyk a także pozyskani w letnim okienku transferowym Paweł Adamajtis i Adam Kowalski. Ponadto z zespołem przygotowuje się także Adrian Szlubowski były gracz AZS-u, który jest ponoć bliski finalizacji nowej umowy na sezon 2016/2017. W powyższym gronie brakuje jedynie Rafała Szymury reprezentującego barwy narodowe w zespole do lat 23.

Do zamknięcia kadry na nowy sezon w dalszym ciągu brakuje kilku siatkarzy. Wakaty pozostają na pozycji rozgrywającego, libero oraz dwa na pozycji przyjmującego. Wiadomo już także, że II trenerem Akademików nie będzie już Mateusz Mielnik, który objął funkcję pierwszego szkoleniowca Energii Ostrołęka.