CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Stowarzyszenie CKM Włókniarz zorganizuje Memoriał Idzikowskiego i Czernego

Rezygnacja Orła Łódź z udziału w barażach o Enea Ekstraligę 2015 nie oznacza końca sezonu na stadionie częstochowskiej SGP Areny. Działacze Stowarzyszenia CKM Włókniarz zamierzają bowiem zorganizować Memoriał tragicznie zmarłych zawodników Włókniarza – Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego.

Na chwilę obecną nie jest jeszcze znana dokładna data rozegrania Memoriału. Uzależniona jest ona przede wszystkim od decyzji Urzędu Miasta Częstochowy, który musi wydać zgodę na organizację imprezy masowej.

Memoriał Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego to najstraszy turniej żużlowy rozgrywany na torze w Częstochowie. Niestety, ale w obliczu problemów częstochowskiego klubu, nie był on w ostatnich latach należycie kultywowany. Warto bowiem przypomnieć, że ostatni Memoriał w formie osobnego turnieju rozegrano w 2006 roku.

Działacze Stowarzyszenia CKM Włókniarz zapewniają, że tegoroczny Memoriał nie będzie jednorazowym przedsięwzięciem. – Jako Stowarzyszenie CKM Włókniarz pragniemy jednak przywrócić mu dawny blask. Niezależnie o tego, czy pogoda pozwoli w tym roku na rozegranie imprezy, to już dziś mogę zapowiedzieć, że w kolejnych latach Memoriał będzie otwierał sezon żużlowy w naszym mieście. Na wiosnę widać głód żużla i taki właśnie termin powinien sprawić, że na trybunach częstochowskiego stadionu zjawi się wielu kibiców – powiedział prezes Stowarzyszenia CKM Włókniarz, Michał Świącik.

źródło: ckmwlokniarz.com.pl