CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Strefa Kibica w sobotę od 12.00 na błoniach Stadionu Narodowego

Jeśli nie udało ci się kupić biletu na LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland na Stadionie Narodowym, nic straconego! Aby obejrzeć turniej żużlowy na najwyższym poziomie, w gronie innych fanów, odwiedź w dniu zawodów bezpłatną Strefę Kibica zlokalizowaną na Błoniach Stadionu Narodowego. Znajdzie się w niej nie tylko ponad 15-metrowy telebim, ale również inne atrakcje przygotowane przez organizatorów.

Żużlowa Strefa Kibica na Błoniach Stadionu Narodowego zostanie uruchomiona o godzinie 12:00 w dniu zawodów LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland. Jej powierzchnia wyniesie 15 tysięcy metrów kwadratowych, a do dyspozycji zgromadzonych gości będzie między innymi wielki, ponad 15-metrowy telebim, na którym wszyscy będą mogli śledzić zmagania żużlowców transmitowane na żywo. Ponadto przed rozpoczęciem imprezy zgromadzeni w Strefie Kibica fani będą mogli skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

Do dyspozycji osób, które zdecydują się na odwiedzenie Strefy Kibica, zostaną udostępnione między innymi symulatory jazdy ciężarówkami, samochodami osobowymi i motocyklami. Pasjonatów motoryzacji zainteresuje z pewnością wystawa klasycznych motocykli wykorzystywanych kiedyś w zawodach żużlowych. Fani będą mogli również spotkać się z zawodnikami LOTTO Team (m.in. Krzysztofem Hołowczycem), na co dzień uczestniczącymi w wyścigach motosportu, a także powalczyć o autografy mistrzów startujących w LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland, którzy odwiedzą Strefę Kibica między godziną 17:15 a 17:30 (będą to: Tai Woffinden, Greg Hancock, Tomasz Gollob i Krzysztof Kasprzak).

Sprawdzić będzie się można na symulatorze zderzenia, a ponadto do dyspozycji fanów będzie żyroskop i dwie fotobudki. Od momentu otwarcia Strefy Kibica będą również prowadzone konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. O stronę kulinarną zadbają zgromadzone food trucki, które będą serwować między innymi burgery, frytki oraz zimne napoje. Kibice zobaczą wystawę zdjęć nadrukowanych na beczkach po paliwie oraz będą mogli skorzystać z atrakcji przygotowanych przez markę Tyskie i Monster. Organizatorzy nie zapomnieli również o osobach spragnionych wrażeń po wielkim widowisku sportowym, dlatego od godziny 21 do północy, będą one mogły wziąć udział w after party prowadzonym przez DJ Mafia Mike’a.

W związku z lokalizacją Strefy Kibica na Błoniach Stadionu Narodowego, parkingi dla kibiców przybywających własnymi samochodami oraz autokarami, wyznaczone będą w innych częściach miasta. Wokół Stadionu Narodowego nie będą wyznaczone specjalne strefy parkingowe, dlatego organizatorzy wydarzenia zachęcają do korzystania z komunikacji miejskiej: w tym pociągów, linii autobusowych i tramwajowych oraz otwartej właśnie II linii metra.

źródło: informacja prasowa