CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
Świdnicki i Kowalski nadal we Włókniarzu

Świdnicki i Kowalski nadal we Włókniarzu

Jacek Winiarski

Działacze forBET Włókniarza Częstochowa sukcesywnie odsłaniają kolejne karty swojej talii na sezon 2020. We wtorek częstochowski klub poinformował, że w przyszłorocznych rozgrywkach PGE Ekstraligi obok Jakuba Miśkowiaka w formacji młodzieżowej drużyny wystąpią również Mateusz Świdnicki i Bartłomiej Kowalski.

Obaj zawodnicy byli związani z Włókniarzem już w ostatnim sezonie, ale nie mieli okazji do startu w najwyższej klasie rozgrywkowej. Po tym jak do grona seniorów przeszedł Michał Gruchalski (w nowym sezonie zawodnik Unii Tarnów) w przyszłym rok Świdnicki i Kowalski dostaną swoją szansę w PGE Ekstralidze.

Mateusz Świdnicki i Bartłomiej Kowalski z powodzeniem w ostatnim sezonie zdobywali punkty dla biało-zielonych w rozgrywkach Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. W finałowym turnieju w Grudziądzu w drużynie z Gruchalskim i Miśkowiakiem wywalczyli tytuł wicemistrzów kraju. Świdnicki startował także w rozgrywkach 2. ligi, gdzie na zasadach tzw. gościa zdobywał punkty dla Wilków Krosno. Sezon zakończył ze średnią 1,511. W przyszłym roku Świdnicki skończy 19 lat, zaś Kowalski będzie świętował swoje 18. urodziny.

forBET Włókniarz niemal zakończył kompletowanie drużyny na przyszłoroczne rozgrywki PGE Ekstraligi. W najbliższych godzinach zespół dowodzony przez trenera Marka Cieślaka ogłosi jeszcze jeden kontrakt. Umową z Włókniarzem w najbliższym czasie zwiąże się bowiem Jason Doyle. Transfer Australijczyka będzie zarazem jednym z największych hitów transferowych tegorocznego okresu transferowego.

Poniżej prezentujemy aktualną kadrę Włókniarza na sezon 2020:

Seniorzy: Leon Madsen, Fredrik Lindgren, Rune Holta, Paweł Przedpełski

Juniorzy: Jakub Miśkowiak, Mateusz Świdnicki, Bartłomiej Kowalski