CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Świetny występ Walaska w szwedzkiej Elitserien

Trzech zawodników KantorOnline Viperprint Włókniarza Częstochowa, Grzegorz Walasek, Peter Kildemand i Michael Jepsen Jensen, wystartowało we wtorkowych spotkaniach szwedzkiej Elitserien. Najlepiej spośród Włókniarzy spisał się Walasek. Wychowanek klubu z Zielonej Góry wywalczył dla Rospiggarna Hallstavik 16 punktów. Peter Kildemand zapisał na swoim koncie 9 “oczek”, zaś Michael Jepsen Jensen zdobył 5 punktów z 1 bonusem.

Dackarna Malilla:
1. Nicki Pedersen – 16 (3,3,1,3,3,3)
2. Michael Jepsen Jensen – 5+1 (0,0,0,2*,3)
3. Aleksandr Łoktajew – zastępstwo zawodnika
4. Joonas Kylmaekorpi – 10+1 (0,2,3,3,0,2*)
5. Patryk Dudek – 2+1 (2*,-,-)
6. Dennis Andersson – 7 (2,3,0,0,1,1)
7. Robin Aspegren – 6 (d,2,3,d,0,1)

Smederna Eskilstuna:
1. Davey Watt – 9+1 (2,3,2,1*,1)
2. Mikkel Michelsen – 3+1 (1*,1,1*,0)
3. Peter Karlsson – 7 (2,3,2,0)
4. Paweł Przedpełski – 8+2 (1*,3,2*,2,0)
5. Oliver Berntzon – 1+1 (w,0,1*,-)
6. Grzegorz Zengota – 11 (3,1,2,3,2)
7. Magnus Zetterstroem – 4+1 (1,w,1,2*)

Bieg po biegu:
1. Pedersen, Watt, Michelsen, Jensen 3:3
2. Zengota, Andersson, Zetterstroem, Aspegren 2:4 (5:7)
3. Pedersen, Karlsson, Przedpełski, Kylmaekorpi 3:3 (8:10)
4. Andersson, Dudek, Berntzon (w), Zetterstroem (w) 5:0 (13:10)
5. Przedpełski, Aspegren, Zengota, Jensen 2:4 (15:14)
6. Watt, Kylmaekorpi, Michelsen, Andersson 2:4 (17:18)
7. Karlsson, Przedpełski, Pedersen, Jensen 1:5 (18:23)
8. Kylmaekorpi, Jensen, Zetterstroem, Berntzon 5:1 (23:24)
9. Aspegren, Watt, Michelsen, Andersson 3:3 (26:27)
10. Pedersen, Zengota, Berntzon, Aspegren (d) 3:3 (29:30)
11. Zengota, Zetterstroem, Andersson, Aspegren 1:5 (30:35)
12. Kylmaekorpi, Karlsson, Aspegren, Michelsen 4:2 (34:37)
13. Jensen, Przedpełski, Watt, Kylmaekorpi 3:3 (37:40)
14. Pedersen, Zengota, Andersson, Karlsson 4:2 (41:42)
15. Pedersen, Kylmaekorpi, Watt, Przedpełski 5:1 (46:43)

——————————————————————

Rospiggarna Hallstavik – 55
1. Andreas Jonsson – 9+3 (3,2*,2*,2*,0)
2. Jonas Davidsson – zastępstwo zawodnika
3. Kim Nilsson – 4+1 (1*,1,2,0)
4. Timo Lahti – 12+1 (1,2,3,1*,2,3)
5. Mads Korneliussen – 6 (1,2,0,3)
6. Chris Harris – 8+3 (2*,3,0,1*,2*)
7. Grzegorz Walasek – 16 (3,1,3,3,3,3)

Vastervik Speedway – 35
1. Przemysław Pawlicki – 10 (0,2,3,1,2,2)
2. Tobiasz Musielak – 2 (2,w,0,-)
3. Krzysztof Kasprzak – 10+1 (3,0,3,3,d,1*)
4. Hans Andersen – 4+2 (0,2*,1,1*)
5. Peter Ljung – 4 (2,0,1,1)
6. Mathias Thoernblom – 4 (0,3,0,1)
7. Ludvig Lindgren – 1 (1,0,-,0)

Bieg po biegu:
1. Jonsson, Musielak, Lahti, Pawlicki 4:2
2. Walasek, Harris, Lindgren, Thoernblom 5:1 (9:3)
3. Kasprzak, Lahti, Nilsson, Andersen 3:3 (12:6)
4. Harris, Ljung, Korneliussen, Lindgren 4:2 (16:8)
5. Thoernblom, Andersen, Walasek, Harris 1:5 (17:13)
6. Lahti, Pawlicki, Nilsson, Musielak (w) 4:2 (21:15)
7. Walasek, Jonsson, Andersen, Kasprzak 5:1 (26:16)
8. Kasprzak, Nilsson, Lahti, Ljung 3:3 (29:19)
9. Pawlicki, Korneliussen, Harris, Musielak 3:3 (32:22)
10. Walasek, Jonsson, Ljung, Thoernblom 5:1 (37:23)
11. Walasek, Harris, Thoernblom, Lindgren 5:1 (42:24)
12. Kasprzak, Lahti, Pawlicki, Korneliussen 2:4 (44:28)
13. Walasek, Pawlicki, Andersen, Nilsson 3:3 (47:31)
14. Korneliussen, Jonsson, Ljung, Kasprzak (d) 5:1 (52:32)
15. Lahti, Pawlicki, Kasprzak, Jonsson 3:3 (55:35)

——————————————————————

Indianerna Kumla:
1. Fredrik Lindgren – 9 (3,1,3,1,1)
2. Antonio Lindbaeck -7+1 (2*,1,3,1)
3. Piotr Protasiewicz – 12 (3,3,3,3)
4. Cameron Woodward – 5+1 (1,0,2*,2)
5. Niels Kristian Iversen – 11 (2,3,u,3,3)
6. Mikael Max – 6+2 (3,1*,0,2*)
7. Joel Andersson – 6 (0,3,0,3)

Vargarna Norrkoeping:
1. Martin Vaculik – 3+3 (0,1*,1*,1*,-)
2. Pontus Aspgren – 8 (1,2,2,3,0,0)
3. Peter Kildemand – 9 (2,2,0,1,2,2)
4. Jason Doyle – 2 (0,2,0,-)
5. Adrian Miedziński – 8 (3,1,2,2,0)
6. Ricky Kling – 2+1 (1*,0,-,1)
7. Billy Forsberg – 2 (2,0,-,0)

Bieg po biegu:
1. Lindgren, Lindbaeck, Aspgren, Vaculik 5:1
2. Max, Frosberg, Kling, Andersson 3:3 (8:4)
3. Protasiewicz, Kildemand, Woodward, Doyle 4:2 (12:6)
4. Miedziński, Iversen, Max, Forsberg 3:3 (15:9)
5. Andersson, Doyle, Lindbaeck, Kling 4:2 (19:11)
6. Protasiewicz, Aspgren, Vaculik, Woodward 3:3 (22:14)
7. Lindbaeck, Kildemand, Lindgren, Doyle 4:2 (26:16)
8. Protasiewicz, Woodward, Miedziński, Kildemand 5:1 (31:17)
9. Iversen, Aspgren, Vaculik, Max 3:3 (34:20)
10. Lindgren, Miedziński, Vaculik, Andersson 3:3 (37:23)
11. Andersson, Max, Kling, Forsberg 5:1 (42:24)
12. Aspgren, Woodward, Kildemand, Iversen (u) 2:4 (44:28)
13. Protasiewicz, Miedziński, Lindbaeck, Apsgren 4:2 (48:30)
14. Iversen, Kildemand, Lindgren, Miedziński 4:2 (52:32)
15. Iversen, Kildemand, Lindgren, Aspgren 4:2 (56:34)

SportoweFakty.pl