CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Święto żużla w Krakowie. Polska Husaria zmierzy się z Australią

W świąteczną środę (3 maja) na torze krakowskiej Wandy rozegrany zostanie mecz towarzyski Polska – Australia. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na to spotkanie. Początek starcia żużlowych gigantów o godzinie 16.00.

Mecz w Krakowie to kontynuacja przygotowań podopiecznych Marka Cieślaka do lipcowego Pucharu Świata, którego finał odbędzie się w Lesznie. Przypomnijmy, iż w pierwszym tegorocznym spotkaniu towarzyskim, Polacy  pokonali w Zielonej Górze drużynę Reszty Świata 46:44. Niezwykle interesujący i trzymający w napięciu mecz spodziewany jest również w Krakowie.

Australia to rywal z najwyższej półki. W opinii żużlowych ekspertów to właśnie reprezentacja tego kraju będzie najgroźniejszym rywalem Biało-Czerwonych w finale Drużynowego Pucharu Świata. Lista sukcesów ekipy dowodzonej przez Marka Lemona budzi ogromny respekt i szacunek. Na koncie “Kangurów” widnieją cztery złota w zawodach drużynowych. Reprezentacja Australii dwukrotnie triumfowała w Drużynowych Mistrzostwach Świata (1976, 1999) oraz Drużynowym Pucharze Świata (2001, 2002).

Mark Lemon do Krakowa przywiezie swoich najlepszych zawodników. Motorem napędowym zespołu ma być jeden z głównych kandydatów do wywalczenia tytułu Indywidualnego Mistrza Świata, Jason Doyle. Lider Falubazu prezentuje wyborną formę i zapewne w stolicy Małopolski będzie bardzo wymagającym rywalem. Solidnym wsparciem dla Jasona ma być ten, który w niedalekiej przyszłości stanie na czele reprezentacji Australii, Max Fricke. Młody “Kangur” robi niesamowite postępy, o czym świadczy ubiegłoroczny tytuł IMŚJ. Swoje przysłowiowe pięć groszy do ciekawego widowiska dorzucą również doświadczeni Chris Holder i Troy Batchelor. Groźny na torze miejscowej Wandy może być również Sam Masters.

Faworytem meczu są jednak Polacy, którzy nie zwykli przegrywać na swoim torze. Biało-Czerwoni przystąpią do spotkania z liderem w postaci Bartosza Zmarzlika. Na krakowskim owalu dotrzymywać mu kroku powinni doświadczeni Janusz Kołodziej i Jarosław Hampel. Trener Marek Cieślak powołał ponadto Macieja Janowskiego, Przemysława Pawlickiego i Maksyma Drabika.

Organizatorzy meczu zachęcają wszystkich fanów do pojawienia się na terenie stadionu dużo wcześniej. O godz. 13:00 ruszy bowiem miasteczko kibica, w którym każdy fan speedway’a znajdzie coś dla siebie. O godzinie 14:30 w miasteczku odbędzie się sesja autografowa, w której udział wezmą polscy kadrowicze. W trakcie sesji, a także po jej zakończeniu, kibice również będą mogli składać podpisy na biało-czerwonej fladze, która trafi do potrzebującego wsparcia fanów, Tomasza Golloba. Flaga będzie dostępna dla każdego kibica. Każdy będzie mógł więc zadedykować swój wpis polskiemu mistrzowi świata z 2010 roku.

Awizowane składy:

Polska: 9. Bartosz Zmarzlik, 10. Maksym Drabik, 11. Jarosław Hampel, 12. Maciej Janowski, 13. Janusz Kołodziej, 14. Przemysław Pawlicki. Australia: 1. Jason Doyle, 2. Nick Morris, 3. Max Fricke, 4. Chris Holder, 5. Troy Batchelor, 6. Sam Masters.