CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
Taśma w górę, czyli sezon żużlowy czas zacząć

Taśma w górę, czyli sezon żużlowy czas zacząć

Jacek Winiarski

Już w najbliższy weekend na torze SGP Areny zainaugurowany zostanie sezon żużlowy 2019. Tegoroczne zmagania przy ul. Olsztyńskiej otworzy sobotni 47. Memoriał im. Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego. Dzień później, w meczu towarzyskim zmierzą się z kolei zespoły forBET Włókniarza Częstochowa i Betard Sparty Wrocław.

Lista tegorocznego Memoriału im. Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego prezentuje się bardzo ciekawie. Zdecydowaną większość uczestników stanowią zawodnicy, którzy będą reprezentować barwy Lwów w tegorocznych rozgrywkach PGE Ekstraligi. Prezes Włókniarza, Michał Świącik nie powinien się martwić o frekwencję, gdyż takie nazwiska, jak Fredrik Lindgren, Leon Madsen czy Matej Zagar, przyciągną spragnionych emocji fanów speedwaya. Przypomnijmy, iż wymieniona trójka żużlowców będzie startować w cyklu Grand Prix 2019. W Częstochowie pojawi się jeszcze jeden stały uczestnik elitarnego cyklu Grand Prix, czyli Patryk Dudek. Rywalizacja “DuZersa” z liderami forBET Włókniarza zapowiada się wręcz ekscytująco. Swoje niebagatelne umiejętności na częstochowskim owalu będzie chciał zaprezentować klubowy kolega Dudka, Piotr Protasiewicz. Kapitan Falubazu uwielbia ścigać się na tutejszym torze, a to zwiastuje sporą dawkę emocji. Do grona zawodników, którzy powalczą o czołowe lokaty, należy ponadto zaliczyć Adriana Miedzińskiego i Grigorija Łagutę. Rosjanin wraca do uprawiania żużla po dłuższej przerwie, która była związana z dyskwalifikacją za stosowanie dopingu. Jak na tle wyżej wymienionych zawodników, zaprezentują się sprowadzeni do Włókniarza Paweł Przedpełski, Jakub Miśkowiak i niezwykle utalentowany Bartłomiej Kowalski? Odpowiedź na to pytanie poznamy w sobotnie późne popołudnie.

Uczestnicy Memoriału im. Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego:
1. Leon Madsen (forBET Włókniarz Częstochowa)
2. Grigorij Laguta (od maja Speed Car Motor Lublin)
3. Fredrik Lindgren (forBET Włókniarz Częstochowa)
4. Damian Dróżdż (forBET Włókniarz Częstochowa)
5. Matej Zagar (forBET Włókniarz Częstochowa)
6. Paweł Przedpełski (forBET Włókniarz Częstochowa)
7. Andzejs Lebedevs (Lokomotiv Daugavpils)
8. Adrian Miedziński (forBET Włókniarz Częstochowa)
9. Michał Gruchalski (forBET Włókniarz Częstochowa)
10. Jakub Miśkowiak (forBET Włókniarz Częstochowa)
11. Mateusz Świdnicki (forBET Włókniarz Częstochowa)
12. Bartłomiej Kowalski (forBET Włókniarz Częstochowa)
13. Sebastian Ułamek (forBET Włókniarz Częstochowa)
14. Daniel Jeleniewski (Orzeł Łódź)
15. Piotr Protasiewicz (Falubaz Zielona Góra)
16. Patryk Dudek (Falubaz Zielona Góra).

Początek o godzinie 15.00.

W niedzielę (24 marca) formę podopiecznych Marka Cieślaka sprawdzi Betard Sparta Wrocław. Kierownictwo obu zespołów awizowało na to spotkanie najsilniejsze zestawienia. Początek spotkania o godzinie 15.00.

Awizowane składy:

forBET Włókniarz Częstochowa
9. Leon Madsen
10. Paweł Przedpełski
11. Fredrik Lindgren
12. Adrian Miedziński
13. Matej Zagar
14. Jakub Miśkowiak
15. Michał Gruchalski
16. Damian Dróżdż

Betard Sparta Wrocław
1. Tai Woffinden
2. Jakub Jamróg
3. Maciej Janowski
4. Vaclav Milik
5. Max Fricke
6. Maksym Drabik
7. Przemysław Liszka
8. Gleb Czugunow

Bilety:

Każdy z kibiców, który zakupi bilet na jedną imprezę, wejdzie na SGP Arenę Częstochowa zarówno na Memoriał, jak i na mecz sparingowy. Cena łączonej wejściówki wyniesie natomiast 25 złotych.

Za darmo dwudniowe zmagania na torze przy ulicy Olsztyńskiej obejrzą dzieci do lat 12-tu (osoby urodzone w 2007 roku i później) oraz posiadacze złotych karnetów.