CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
Tauron AZS bez szans w starciu ze Ślepskiem Suwałki

Tauron AZS bez szans w starciu ze Ślepskiem Suwałki

Justyna Jaworska

Grając w Kamienicy Polskiej siatkarze Tauron AZS Częstochowa nie nawiązali walki z wyżej notowanym rywalem z Suwałk, gładko bo w trzech setach (21:25, 16:25, 21:25) ulegając drużynie Ślepska. Goście byli zespołem lepiej zorganizowanym i wyrównanym, z wyraźnym liderem w osobie Jakuba Rohnka, który został wybrany graczem meczu.

Dla podopiecznych trenera Piotra Łuki sobotnia porażka jest piątą z rzędu i już siedemnastą w całych pierwszoligowych rozgrywkach. Biało-zieloni po raz pierwszy musieli sobie również radzić bez do niedawno dwóch podstawowych zawodników: Sławomira Stolca i Mateusza Piotrowskiego. Obaj z powodu problemów finansowych klubu postanowili rozwiązać swoje umowy. Stolc uczynił to już przeszło tydzień temu, natomiast Piotrowski, który był z drużyną jeszcze w środę w Tomaszowie Mazowieckim, na podobny krok zdecydował się w ostatni czwartek.

Brak wspomnianej dwójki był dzisiaj bardzo widoczny. Choć w grze ofensywnej próbowali zastąpić ich Nedeljković i Romanutti to jednak zabrakło im wsparcia ze strony kolegów. W kolejnej rundzie spotkań AZS ponownie będzie rywalizował z drużyną z ligowej czołówki. W przyszłą sobotę kibiców w naszym mieście czekają bowiem derby Częstochowie, gdy to w hali przy Żużlowej Tauron AZS podejmie Exact Systems Norwida.

Tauron AZS Częstochowa – MKS Ślepsk Suwałki 0:3 (21:25, 16:25, 21:25)

MVP: Jakub Rohnka

Składy:
AZS: Nedeljković (12), Murek (6), Bieńkowski (1), Mańko (7), Borris (1), Romanutti (11), Bik (libero) oraz Walczak, Macheta (libero), Szewczyk (3), Rykała, Prokopczuk

MKS: Siek (10), Skrzypkowski (8), Rohnka (16), Sapiński (4), Winnik (10), Gonciarz, Filipowicz (libero) oraz Szwaradzki (5), Laskowski, Krupiński (libero), Tomczak.