CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Termin Memoriału im. Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego potwierdzony

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami sezon 2015 w Częstochowie zainauguruje Memoriał im. Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego. XLV edycja tych zawodów rozegrana zostanie w sobotę 28 marca.

–  Cieszę się, że wreszcie po ośmiu latach przerwy udało nam się ten Memoriał w pełnej krasie przywrócić. W ostatnich sezonach te zawody nigdy nie były bowiem samodzielną imprezą, a zdarzały się nawet lata, że w ogóle ich nie rozgrywano. W ostatnim sezonie był to w końcu Memoriał z prawdziwego zdarzenia. Odbył się on jednak w październiku, a ja zawsze powtarzałem, że nie jest to dobra pora roku na takie imprezy. Przede wszystkim jest wtedy zbyt zimno, a poza tym kibice są przesyceni już tym żużlem. Dlatego wspólnie z zarządem doszliśmy do wniosku, że od 2015 roku zawody te będą otwierały sezon w Częstochowie. Wówczas kibice mają duży głód żużla i pewnie z chęcią wybiorą się na taką imprezę. Dlatego też już dziś serdecznie zapraszam wszystkich na tegoroczną edycję Memoriału, która odbędzie się w ostatnią sobotę marca – poinformował prezes Stowarzyszenia CKM Włókniarz, Michał Świącik.

Listę startową tegorocznego memoriału poznamy w ciągu kilku najbliższych tygodni. W większości stanowić ją będą zawodnicy częstochowskiego klubu. – Mamy jeszcze kilka tygodni na to, aby ustalić listę startową tej imprezy, ale możemy powiedzieć, że na pewno znaczną część stawki stanowić będą zawodnicy, którzy związali się z nami kontraktami na sezon 2015. Dzięki temu będziemy mogli więc zobaczyć w jakiej formie będą znajdować się nasi zawodnicy tuż przed startem rozgrywek ligowych – dodał Świącik.

źródło: ckmwlokniarz.com.pl