Tie break w Bielsku, AZS przegrał z BBTS-em

AZS Częstochowa prowadził już w wyjazdowym spotkaniu z BBTS-em Bielsko-Biała 2:1, ale nie potrafił postawić przysłowiowej kropi nad “i”. W czwartym secie podopieczni trenera Piotra Gruszki pewnie pokonali Akademików (25:18), a  w tie breaku poszli za ciosem wygrywając 15:12. Częstochowianie wywieźli z Bielska 1 ligowe “oczko”, ale po meczu z pewnością czuli duży niedosyt.

AZS mógł bowiem sobotni pojedynek zakończyć w trzech setach. W drugiej partii częstochowianie  prowadzili już 23:21, ale ostatecznie z wygranego seta cieszyli się gospodarze wygrywając 25:27.

BBTS Bielsko-Biała – AZS Częstochowa 3:2 (23:25, 27:25, 20:25, 25:18, 15:12)

MVP: Bartłomiej Neroj

BBTS: Polański (10), Ferens (12), Neroj (6), Gonzalez (16), Buniak (14), Kapelus (7), Dębiec (libero) oraz Pilarz, Bućko (8), Sobala, Kwasowski (9)

AZS: Udrys (13), Kaczyński (16), Janeczek (15), Samica (19), Przybyła (1), Buczek (1), Stańczak (libero) oraz Marcyniak (3), De Amo (2), Napiórkowski (1), Szymura, Khilko.