CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
Tobiasz Musielak odchodzi z Włókniarza

Tobiasz Musielak odchodzi z Włókniarza

Jacek Winiarski

To co jeszcze w trakcie minionego sezonu wydawało się nieuniknione, stało się faktem. Tobiasz Musielak po bardzo słabym sezonie w barwach forBET Włókniarza Częstochowa zmienia klub. W nowym sezonie wychowanek Unii Leszno ma startować na zapleczu PGE Ekstraligi. We Włókniarzu sympatyczny Tofik spędził tylko jeden sezon.

Tobiasz Musielak był pierwszym nowym nabytkiem Lwów w poprzednim okresie transferowym. Choć sezon 2017 w barwach ROW-u Rybnik nie należał do udanych, w Częstochowie liczono że startując we Włókniarzu zawodnik poprawi swoje wyniki. Zwłaszcza, że owal przy Olsztyńskiej zawsze sprzyjał Musielakowi w osiąganiu dobrych rezultatów. Początek sezonu był naprawdę obiecujący. Pomijając inaugurację w Grudziądzu, w kolejnych spotkaniach Musielak zdobywał bardzo ważne punkty i w pełni wywiązywał się z roli zawodnika tzw. drugiej linii. Potem jednak coś się zacięło i już do końca sezonu żużlowiec nie mógł wrócić na właściwe tory. Na niewiele zdała się również pomoc sprzętowa zaoferowana przez Adriana Miedzińskiego.

Były już zawodnik forBET Włókniarza Częstochowa rozgrywki PGE Ekstraligi zakończył ze średnią 1,109 co dało Tofikowi dopiero 46. miejsce na 51. sklasyfikowanych zawodników minionego sezonu. Była to najsłabsza średnia ze wszystkich startujących seniorów  w sezonie 2018. Musielak wygrał zaledwie jeden bieg.

Decyzję o zmianie barw klubowych leszczynianin ogłosił za pośrednictwem portalu społecznościowego.

Dziś oficjalnie kończymy sezon. Wszystkim kibicom, działaczom i Zarządowi Włókniarz Częstochowa chciałbym podziękować za ostatnie miesiące. Dziękuję za każdy wspólny moment, za udzielone wsparcie i wspaniałą atmosferę. Osobne podziękowania dla @MercedesBenzGrupaWróbel za perfekcyjny serwis i użyczenie niezwykle szybkich i wygodnych aut🚙💨

Podjąłem decyzję o startach w niższej lidze, po to by się odbudować… bo „czasem trzeba zrobić 1️ krok w tył, aby zrobić 2️ do przodu.

Zainteresowanie usługami Musielaka wyrażają podobno działacze Orła Łódź i Wybrzeża Gdańsk. We Włókniarzu obok Leona Madsena, Fredrika Lindgrena, Mateja Zagara i Adriana Miedzińskiego na pozycji seniora w nowym sezonie ma startować z kolei Paweł Przedpełski, który ostatnie miesiące spędził w macierzystym KS Toruń. Minione rozgrywki zakończył ze średnią 1,478 co było 36. rezultatem w PGE Ekstralidze.