CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Tomas Jonasson w Stali Gorzów

Tomas H. Jonasson miał być w minionym sezonie niekwestionowanym liderem Eko-Dir Włókniarza Częstochowa w rozgrywkach Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Szwed zanotował jednak chyba najsłabszy sezon w karierze i z kiepską średnią 1,619 zajął odległe 49. miejsce w rankingu najskuteczniejszych żużlowców Nice PLŻ. Po tak słabym sezonie jasne stało się, że były uczestnik cyklu Grand Prix nie będzie brany pod uwagę przy budowie składu Lwów na 2017 rok. Tym bardziej, że częstochowianie w nowym sezonie wystartują w rozgrywkach PGE Ekstraligi.

Jonasson bardzo szybko bo już w 2. dniu wyjątkowo krótkiego okienka transferowego znalazł nowego pracodawcę. Nowym klubem Szweda został aktualny Drużynowy Mistrz Polski Stal Gorzów. Jonasson na razie podpisał tzw kontrakt warszawski czyli bez aneksu finansowego. W Gorzowie ma pełnić rolę zawodnika rezerwowego.

THJ to kolejny zawodnik, który pożegnał się po zakończonym sezonie z drużyną Eko-Dir Włókniarza. Wcześniej z klubu odszedł Rafał Trojanowski, który postanowił zakończyć żużlową karierę oraz Mateusz Borowicz. Wychowanek Włókniarza nie podpisał jeszcze nowego kontraktu, ale wszystko wskazuje na to że trafi do powracającego na żużlową mapę klubu z Ostrowa. W nowym sezonie w drużynie Włókniarza zabraknie najpewniej także innych wychowanków Huberta Łęgowika i Artura Czai. Ten drugi ma związać się umową z Unią Tarnów. W Częstochowie ma zostać z kolei Sebastian Ułamek. Doświadczony zawodnik ma wkrótce parafować z macierzystym klubem nowy 4-letni kontrakt. Na dzień dzisiejszy nieznana jest przynależność klubowa Daniela Jeleniewskiego, Nicolaia Klindta oraz Jacoba Thorssella.