CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Tomas Jonasson zamyka skład Włókniarza

Działacze Włókniarza Częstochowa zakończyli budowę drużyny na nadchodzący sezon Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Ostatnim żużlowcem, który parafował umowę z częstochowskim klubem jest Tomas Jonasson. 27-letni Szwed związał się z Włókniarzem rocznym kontraktem z opcją przedłużenia umowy na kolejne sezony. Ostatni rok nowy zawodnik Lwów spędził w drużynie Fogo Unii Leszno, z którą zdobył złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski. W zespole Adama Skórnickiego Jonasson wystartował w 11 spotkaniach kończąc rozgrywki PGE Ekstraligi ze średnią 1,351.

Zakontraktowaniem Tomasa Jonassona kończymy budowę zespołu na sezon 2016. Uważam, że potrzebne było nam sprowadzenie żużlowca tego właśnie formatu. Po cichu liczę nawet, że słynący z widowiskowej i odważnej jazdy żużlowiec może stać się nowym idolem częstochowskiej publiczności. Myślę, że ten właśnie argument pomógł mi przekonać Tomasa, aby zasilił nasz zespół. Spotkaliśmy się w ubiegłą sobotę w Poznaniu i wymieniliśmy poglądy oraz swoje oczekiwania. Nasze stanowiska zbiegły się do tego stopnia, że już w niedzielę zawodnik poinformował nasz klub o tym, że chce podpisać kontrakt właśnie z nami. Przy okazji należy bardzo podziękować naszemu miastu oraz sponsorom, bo bez ich pomocy na pewno nie byłoby nas stać na kontraktowanie zawodników tego pokroju.

Mówi na łamach oficjalnej strony internetowej klubu, menadżer drużyny Michał Finfa.

Tomas Jonasson w polskiej lidze zadebiutował w 2006 w barwach gorzowskiej Stali. W zespole z Wielkopolski startował do 2009 roku. Następnie na 5 lat przeniósł się do Gdańska (2010-2014). W ubiegłym sezonie był zawodnikiem leszczyńskich Byków. W sezonie 2015 Szwed był także stałym uczestnikiem cyklu Grand Prix. W klasyfikacji końcowej z dorobkiem 55 punktów został sklasyfikowany na 14. miejscu.

Miniony rok nie był zbyt udany dla Tomasa Jonassona. Zawodnik wierzy, że starty na zapleczu PGE Ekstraligi pozwolą mu na odbudowaniu dobrej dyspozycji.

Chcę się odbudować i być jeszcze lepszym zawodnikiem. Uważam, że starty w pierwszej lidze będą idealną okazją do tego. O wyborze Włókniarza zadecydowało profesjonalne podejście działaczy oraz menadżera drużyny do mnie. Podczas rozmów kontraktowych zrozumiałem, że klub ma dużą przyszłość przed sobą i to również miało wpływ na moją decyzję. Chciałbym razem z Włókniarzem wspiąć się na wyższy poziom

Mówi Jonasson.

Były zawodnik Unii Leszno to czwarty obcokrajowiec w kadrze Włókniarza. Wcześniej kontraktem z częstochowskim klubem związali się dwaj Duńczycy Nicolai Klindt i Andreas Lyager oraz rodak Jonassona, Szwed Jacob Thorssell.

wlokniarz.com