CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Trudne zadanie Lwów – zapowiedź meczu Renault Zdunek Wybrzeże – Eko-Dir Włókniarz

W najbliższą niedzielę (17 kwietnia) rozegrana zostanie 4. kolejka Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Zespół Eko-Dir Włókniarza Częstochowa czeka tym razem daleki wyjazd do Gdańska na mecz z miejscowym Renault Zdunek Wybrzeżem.

Dla podopiecznych Józefa Kafla i Michała Finfy będzie to dopiero drugi mecz w sezonie 2016. Po tęgim laniu w Pile do gry włączyła się bowiem pogoda, która uniemożliwiła naszym żużlowcom rozegranie spotkań z zespołami z Rawicza i Łodzi. Gdańszczanie z kolei rozegrali do tej pory dwa ligowe mecze. Ekipa znad morza rozgromiła u siebie Stal Rzeszów i nieznacznie przegrała w Pile z Polonią.

Faworytem niedzielnego starcia są gdańszczanie. Przemawia za nimi nie tylko silny i wyrównany skład, ale przede wszystkim atut toru. Pieczę nad przygotowaniem nawierzchni odpowiadającej gospodarzom przygotuje zapewne doskonale znany w Częstochowie trener Grzegorz Dzikowski. Pisząc kolokwialnie, Renault Zdunek Wybrzeże wie jak skutecznie zaskoczyć rywali na domowym torze. Boleśnie przekonała się o tym wspomniana Stal Rzeszów. W opinii większości żużlowych ekspertów przekona się o tym również Włókniarz.

W szeregach gospodarzy próżno szukać słabego punktu. Tuż przed startem sezonu wydawało się, że najsłabszym ogniwem gdańskiego zespołu będą juniorzy. Życie zweryfikowało jednak wcześniejsze opinie i prognozy. Duet Kossakowski-Wawrzyniak spisuje się bardzo przyzwoicie i w niedzielę będzie faworytem biegu z udziałem młodzieżowców. Trenerowi Dzikowskiemu można również pozazdrościć nadmiaru “bogactwa” w formacji seniorskiej. Przeciwko biało-zielonym zaprezentują się zawodnicy z doświadczeniem ekstraligowym. Motorami napędowymi Wybrzeża będą zapewne Linus Sundstroem, Oskar Fajfer, Krzysztof Jabłoński i legenda gdańskiego klubu, Renat Gafurow. O pozycję piątego seniora powalczą na piątkowym i sobotnim treningu Magnus Zetterstroem, Kamil Brzozowski i Anders Thomsen.

Częstochowianie w Gdańsku zapowiadają walkę o jak najlepszy wynik.  Ewentualny sukces Lwów uzależniony wydaje się być od postawy zawodników, którzy startowali niegdyś w barwach Wybrzeża. Mowa oczywiście o Sebastianie Ułamku i Thomasie Jonassonie. We Włókniarzu mają nadzieję, że obaj zawodnicy wykorzystają znajomość toru i w niedzielnym meczu będą prawdziwymi liderami swojego zespołu. Słaba dyspozycja Ułamka i Jonassona będzie niestety oznaczać powtórkę z Piły.

Sztab szkoleniowy Eko-Dir Włókniarza odstawił na bok koncepcję składu z jednym obcokrajowcem. Swoją szansę w meczu przeciwko Renault Zdunek Wybrzeżowi Gdańsk otrzyma najprawdopodobniej Jacob Thorssell. W awizowanym zestawieniu znaleźli się również Artur Czaja, Daniel Jeleniewski i Oskar Polis. Partnerem Polisa w biegu młodzieżowców będzie powracający po kontuzji kciuka Hubert Łęgowik.

Awizowane składy:

Eko-Dir Włókniarz Częstochowa:
1. Artur Czaja
2. Sebastian Ułamek
3. Jacob Thorssell
4. Daniel Jeleniewski
5. Thomas Jonasson
6. Oskar Polis

Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk:
9. Linus Sundstroem
10. Krzysztof Jabłoński
11. Oskar Fajfer
12. Anders Thomsen
13. Renat Gafurov
14. Dawid Wawrzyniak

Początek meczu: 13:45 (bezpośrednia transmisja telewizyjna – TVP3).