CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
Trudny mecz przed AZS-em, do Częstochowy przyjedzie wicelider

Trudny mecz przed AZS-em, do Częstochowy przyjedzie wicelider

Justyna Jaworska

Choć siatkarze Tauron AZS Częstochowa rok 2019 rozpoczęli od imponującego zwycięstwa nad BBTS-em Bielsko-Biała, to jednak przed tygodniem do zera przegrali we Wrocławiu i nadal pozostają na ostatnim miejscu w ligowej tabeli. O kolejne ligowe “oczka” w najbliższym meczu podopiecznym trenera Piotra Łuki będzie niezwykle ciężko. Do hali przy ulicy Żużlowej przyjedzie bowiem wicelider rozgrywek I ligi, APP Krispol Września. Początek meczu w sobotę (tj. 19.01) o godzinie 17.

Sytuacja w tabeli graczy Tauron AZS wciąż jest bardzo ciężka. Częstochowianie z 14 “oczkami” na koncie plasują się na ostatniej 14. pozycji. Strata do “bezpiecznego” 10. miejsca, a więc ostatniego które pozwala uniknąć konieczności gry w fazie play out, nie jest jednak duża bo wynosi zaledwie 4 punkty. Dlatego w przypadku Akademików każda zdobycz jest na wagę złota. Kibice jak i sami zawodnicy z pewnością zdają sobie sprawę, że w konfrontacji z Krispolem o jakiekolwiek ligowe “oczka” będzie niezwykle trudno. Z drugiej jednak strony w trzech ostatnich meczach rozgrywanych w hali na Zawodziu, częstochowianie odnieśli trzy zwycięstwa. Co prawda nie z zespołami z ligowej czołówki, ale mimo wszystko statystka ta pokazuje że na parkiecie przy Żużlowej biało-zieloni czują się naprawdę dobrze.

39 punktów na koncie i pozycja wicelidera, każą zdecydowanego faworyta jutrzejszej rywalizacji upatrywać w zespole trenera Mariana Kardasa. Gracze z Wrześni w trwającym sezonie przegrali tylko 5 spotkań, ale co ciekawe były to m.in pojedynki z MCKiS Jaworzno czy Olimpią Sulęcin. Goście do Częstochowy przyjadą zapewne z zamiarem wywalczenia kompletu punktów, ale również z chęcią wzięcia małego rewanżu za ubiegło sezonowe półfinały, w których dość gładko bo w trzech meczach ulegli Akademikom i pożegnali się z marzeniami o wygraniu ligi.

Tauron AZS Częstochowa
1. Aleksander Nedeljković – środkowy
5. Patryk Walczak – przyjmujący
6. Dawid Murek – przyjmujący
8. Krzysztof Bieńkowski – rozgrywający
9. Sławomir Stolc – przyjmujący
11. Hubert Mańko – przyjmujący
13. Piotr Macheta – libero
14. Mateusz Piotrowski – atakujący
15. Krzysztof Rykała – atakujący
17. Rafał Prokopczuk – rozgrywający
18. Maciej Borris – środkowy
19. Bruno Romanutti – atakujący
21. Jakub Bik – libero

APP Krispol Września
1. Filip Frankowski – przyjmujący
2. Tomasz Kuś – libero
3. Maciej Krysiak – przyjmujący
4. Filip Troczyński – rozgrywający
5. Piotr Lipiński – rozgrywający
6. Mateusz Zawalski – środkowy
7. Adam Lorenc – atakujący
8. Tomasz Narowski – środkowy
9. Damian Wierzbicki – atakujący
11. Rafał Berwald – przyjmujący
12. Wojciech Kaźmierczak – środkowy
13. Mateusz Jóźwik – przyjmujący
15. Patryk Ligocki – libero
18. Bartosz Adamski – środkowy