CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Trzeci kontrakt we Włókniarzu! Leon Madsen Lwem

Włókniarz Częstochowa na dobre rozpoczął budowę drużyny na przyszłoroczne rozgrywki PGE Ekstraligi. Po tym jak kontrakt z Lwami podpisali Rune Holta i Sebastian Ułamek, kolejnym żużlowcem Włókniarza został Leon Madsen. Duńczyk ostatnie dwa sezony spędził w Unii Tarnów, wcześniej zdobywał punkty dla Wybrzeża Gdańsk, Sparty Wrocław czy GTŻ Grudziądz. Minione rozgrywki PGE Ekstraligi zakończył ze średnią 1,864 co sklasyfikowało 28-latka na 19. miejscu w rankingu najskuteczniejszych zawodników najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

W sezonie 2016 Leon Madsen obok Janusza Kołodzieja był najskuteczniejszym zawodnikiem tarnowskiej Unii. Niestety dla Jaskółek nie uchroniło to drużyny z Małopolski od degradacji do Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Nieźle nowy nabytek Włókniarza zaprezentował się również w tegorocznej edycji Speedway Euro Championship, w którym to cyklu zajął wysokie 5. miejsce. Po spadku tarnowian niemal pewne stało się, że Duńczyk będzie rozglądał się za nowym pracodawcą. Początkowo Madsena najczęściej łączona z wicemistrzem Polski Get Well Toruń, który musi załatać lukę po stracie Martina Vaculika. Ostatecznie jednak filigranowy Duńczyk postanowił związać się umową z beniaminkiem PGE Ekstraligi Włókniarzem Częstochowa. Z drużyną Lwów Madsen parafował roczny kontrakt.

Po zakontraktowaniu Rune Holty, Sebastiana Ułamka i Leona Madsena w Częstochowie do obsadzenia pozostały jeszcze dwa miejsca w składzie. Kandydatów jest co najmniej kilku. Włókniarz pertraktuje z Nickim Pedersenem, Andreasem Jonssonem, Matejem Zagarem czy Michaelem Jepsenem Jensenem. Ostatnio z częstochowskim klubem łączony jest także Joonas Kylmaekopri. Spora część kibiców w przyszłorocznym składzie Lwów widziałaby także utalentowanego Szweda Jacoba Thorssella, który już w minionym sezonie zdobywał punkty dla częstochowskiej drużyny.