CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Tylko wygrana – zapowiedź meczu Eko-Dir Włókniarz Częstochowa – Stal Rzeszów

W niedzielę (29 kwietnia) na torze przy ul. Olsztyńskiej odbędzie się mecz 9. kolejki Nice Polskiej Ligi Żużlowej, w którym miejscowy Eko-Dir Włókniarz Częstochowa zmierzy się ze Stalą Rzeszów. Początek spotkania o godzinie 17.00.

Ekipa Stali Rzeszów to jeden z zespołów, który celuje w czołową czwórkę tegorocznych rozgrywek Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Podopieczni Janusza Ślączki przegrali jak dotąd tylko dwa mecze z faworyzowanymi Lokomotivem Daugavpils i Renault Zdunek Wybrzeżem Gdańsk. W ostatniej kolejce rzeszowskie Żurawie uporały się z mocną Polonią Piła i z 12 punktami na koncie zajmują wysokie 3. miejsce w ligowej tabeli.

Na co będzie stać Stal Rzeszów w Częstochowie? Jeżeli nie dojdzie do znaczących zmian w awizowanym składzie, to o zwycięstwie gości mowy być nie może. W “oszczędnościowym” zestawieniu Stali brakuje m.in. Scotta NichollsaNicklasa Porsinga, a więc zawodników, którzy na częstochowskim owalu mogliby się pokusić o dwucyfrową zdobycz punktową. Aktualna absencja tych żużlowców to tylko i wyłącznie zasłona dymna rzeszowskiego sztabu szkoleniowego? Przekonamy się o tym w niedzielne popołudnie.

Bez Nichollsa i Porsinga siła rażenia Stali Rzeszów jest zdecydowanie mniejsza. Nie oznacza to jednak sytuacji, w której ten zespół nie podejmuje walki z Włókniarzem. Janusz Ślączka będzie miał bowiem do dyspozycji zawodników z ekstraligowym doświadczeniem. Mowa oczywiście o dobrze czujących się na częstochowskim torze Dawidzie Lamparcie, Macieju Kuciapie, czy walecznym Karolu Baranie.

Więcej atutów przed tym spotkaniem mają jednak gospodarze. Biało-zieloni przed tygodniem odjechali przyzwoity mecz w Daugavpils i do niedzielnej konfrontacji przystąpią z pełnym spokojem. Ten spokój zagwarantuje zapewne powracający po kontuzji doświadczony Sebastian Ułamek. Kto oprócz Ułamka ma poprowadzić Włókniarza do zwycięstwa? Jednym z nich jest coraz lepiej spisujący się Daniel Jeleniewski. Popularny “Jeleń” udowadnia ostatnio, że najgorsze już za nim i stać go na bycie jednym z liderów Eko-Dir Włókniarza Częstochowa. Nie można tego niestety powiedzieć o byłym uczestniku cyklu Grand Prix, Thomasie H. Jonassonie, który po fatalnym występie w Daugavpils otrzymuje kolejną szansę na przełamanie. Tej szansy nie otrzyma tym razem Artur Czaja, który wciąż nie może “dogadać” się ze sprzętem.

Mocnymi argumentami Lwów będą zapewne Nicolai Klindt i Jacob Thorssell. Cieszy przede wszystkim postawa Thorssella, który po początkowych niepowodzeniach, wraca na właściwe tory. Respekt i szacunek budzą przede wszystkim występy tego zawodnika w lidze szwedzkiej. Skład Lwów uzupełnią juniorzy – Hubert Łęgowik i Oskar Polis.

Stal Rzeszów:
1. Karol Baran
2. Grzegorz Bassara
3. Maciej Kuciapa
4. József Tabaka
5. Dawid Lampart
6. Mateusz Rząsa

Eko-Dir Włókniarz Częstochowa:
9. Jacob Thorssell
10. Nicolai Klindt
11. Sebastian Ułamek
12. Tomas H. Jonasson
13. Daniel Jeleniewski
14. Oskar Polis

sędzia: Marek Wojaczek
komisarz toru: Jacek Krzyżaniak.